Striker Zone Mobil İnceleme

07 Nisan 2021 0 Yorum 2 dakika, 39 saniye

Striker Zone ücretsiz PvP atıcısına sahip çevrimiçi FPS oyunudur. Dünyanın dört bir yanından oyunculara sahip bu oyuna son gelen iyileştirme ve geliştirmeler neticesinde yayımlandığı platformdaki tam adı ‘Striker Zone: 3D Online Games Savaş Oyunları’ olarak yayımlanan ‘Striker Zone’ olarak bilinen bu oyun mobil oyunlar platformunun aktif oyuncu açısından zirvesinde bulunan FPS Savaş oyunları kategorisinde bulunmaktadır. Böylesine büyük bir kategoride beş milyon barajını aşmış bu oyunun oldukça fazla miktarda aktif oyuncusu bulunmaktadır. İndirme sayısından da anlaşılacağı üzere bolca sevilen ve tercih edilen bu FPS oyunu, yayımlandığı platformdaki 5 yıldız üzerinden puanlama sisteminde 4,1 gibi iyi bir puan almıştır. Bu puanlama sistemi kullanıcılar tarafından belirlenmektedir. Oyunun yayımlandığı platformdaki kullanıcı yorumları incelendiğinde yüksek derecede kullanıcı memnuniyeti göze çarpmıştır. İlk olarak ‘11 Temmuz 2019’ tarihinde yayımlanan bu oyuna son güncellemesi ‘17 Ocak 2021’ tarihinde gelmiştir. Yapılan güncellemeler doğrultusunda oyunun şu anda 3.23.0.3’üncü sürümü oynanmaktadır. Yayımlandığı platformdaki bilgiler doğrultusunda sunan ve geliştiren firma ‘XDEVS LTD.’ olarak görüntülenmektedir. Oyunun hikayesi Çernobil bölgesinde geçmektedir. Patlamalardan ve radyasyon dalgalarından dolayı ün salmış ve ilginç bir bölge olan Çernobil de zorlu savaşlar geçmektedir. Çernobil’in hikayesini bilenler için daha da ilgi uyandırıcı bir hal alan oyundur.

Teknik Özellikleri; 3D görsellere ve Ultra HD grafik kalitesi seçeneklerine sahip bir oyundur. Görsel kalitesi olarak üst düzey olan bu oyunun ses kalitesi ve gerçekçiliği kategoriye oranla orta seviyelerde bulunmaktadır. 60 FPS kare hızı alınan bu oyunun oyun akıcılığı anlamında kategorinin üzerinde konumlandığı görüntülenmektedir. Ateş etme mekanikleri kategoriye göre orta seviyede bulunmaktadır. Oyun içi animasyonları orta seviyede bulunurken karakter animasyonları gayet başarılı seviyede bulunmaktadır. İndirme boyutları yaklaşık 270Mb civarında bulunurken bu oran oyun içi veri yazma olayı ile artmaktadır yine de kategori ve teknik özelliklere bakıldığında oldukça uygun miktarlardadır. Cihaz gereksinimleri kategoriye göre orta seviyelerde bulunmaktadır.

İçerik Özellikleri;İçerik anlamında daha çok oyun içeriği yerine hikaye tema ve olayların geçtiği yer olarak ilgi gören ve tercih edilen bir oyundur. Çernobil bölgesinde geçen savaşlar yapılmaktadır. Çoklu oyun modu seçenekleri, karakter seçenekleri, silah alternatifleri, silah kaplamaları, oyun içi harcama seçenekleri, oyun içi etkileşim imkanları, sunucu sıralamaları gibi bütün kategori seçeneklerini bulunduran bir oyundur.

Artıları;

  • Oyun akıcılığı anlamındaki başarısı.
  • Kategorinin üzerinde görseller ve çözünürlük kullanmaları
  • Oyun içi karakter animasyonları
  • İçerik anlamındaki zenginliği
  • Oyunun teması ve içeriği

Eksileri;

  • Bazı teknik özelliklerin orta seviyelerde kalması
  • Oyun içi harcama fiyatlarının kategorinin üzerinde olması

Sonuç;Teknik ve içerik anlamında gayet başarılı bir oyundur. Çernobil bölgesindeki gibi tarihi olayları sevenler için oldukça uygun bir FPS oyunudur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar