Special Ops Mobil İnceleme

23 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 33 saniye

Günümüzün şartlarında mobil oyunlar platformunun zirvesinde bulunan FPS oyunlarına duyulan ilgi günden güne daha fazla miktarda artış göstermektedir. bütün yaş kategorilerine hitap eden FPS oyunları bilindiği üzere üst düzey görseller, efektler ve ses kalitesi seçenekleriyle oynanması çok eğlenceli ve gerçekçi olsa da maalesef bazı oyuncuların cihazları için fazla gelen gereksinimlerdir. FPS oyunlarını oynamak isteyip sevip bu nedenden dolayı oynayamayan oyuncuların sayısı bir hayli fazladır. Günümüz koşullarında piyasada yeni sayılan oyunlar arasında bu gereksinimleri minimuma düşürüp bu teknik özellikleri maksimum seviyeye getirebilmiş oyunlar diğerlerine göre bir tık daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Tam adı ‘Special OPS: FPS PvP Savaş-Çevrimiçi silah oyunu’ olarak yayımlanmış olan bu oyun istediği cihaz gereksinimleri ve hafızası çok fazla miktarda azdır. Neredeyse 2 nesil eski olarak geçen akıllı cihazların bile çalıştırabildiği bu oyunu Bilgisayarınıza Android Emülatörü kurarak oynamak ta mümkündür. Gereksinimlerine bakılacak olursa oldukça başarılı olan bu oyunun on milyon barajını geçtiği de önemli bilgiler arasında yer almaktadır. Bu barajı geçmesi demek oldukça fazla sayıda aktif oyuncuya sahip olmasının ispatıdır. Oyunun yayımlandığı marketlerde ki kullanıcı yorumları gayet olumludur buda oyunun genel anlamda beğenildiğinin kanıtıdır. Oyunu ilk indirdiğiniz kısımda oyunun hikayesini İngilizce olsa da bizlere anlatmaktadır. Savaşların 3023 yılında geçen savaşlarda çevrimiçi modda düşmanlar ile savaşılmaktadır.

Teknik Özellikler; Görüntü kalitesi ve Ses efektleri konusundan çoğu FPS oyunundan bir seviye geride olan bir oyundur. Oyun içi akıcılığı oldukça iyi düzeyde olan bu oyununda kısıtlı olanaklarda da olsa da teknik özelliklerini ayarlamak mümkündür. Oyun giriş ekranında sol üst köşeden ikinci sırada bulunan dişli şeklindeki ayarlar butonundan görüntü kalitesi ses efektleri ve dil seçeneği ayarlamaları yapabilirsiniz. Cihaz hafızasında neredeyse yok denecek kadar az yer tutan bu oyun çok düşük cihaz gereksinimleri istemesi nedeniyle çalıştırmayacak cihaz sayısı çok az miktardadır.

İçerik; 8 farklı harita ve 5 farklı oyun moduna sahip bu oyun bu konuda oldukça fazla seçeneğe sahiptir. 20 den fazla silaha sahip olan bu oyun silah özelleştirmeleri seçeneğine de sahiptir. Bu oyunda çoğu FPS oyunundan farklı olarak zırh özelleştirme ve geliştirme seçenekleri de bulunmaktadır. Oyun içi etkinlikleri konusunda da geliştiriciler oldukça cömert davranarak ödüller vermektedir. Uzun vadeli oynamayı düşünen oyuncuların bu ödüllerden yararlanması onların faydalarına olacaktır. Aktif oynayıcı sayısı fazla sayıda olduğu için eşleşme problemleri çekmezsiniz ve oyun içi etkileşim oldukça iyi seviyededir.

Artıları; Çok az miktarda hafıza kullanımı düşük oyun gereksinimleri, aktif oyuncu sayısının fazla olması ve oyun akıcılığının gayet iyi durumda olması, oyun modu seçeneği ve harita seçeneklerinin çokluğu, silah çeşidinin fazlalığı bu oyunun artıları arasında yer almaktadır.

Eksileri; Grafik kalitesi, oyun içi görseller ve ses efektleri bir seviye geride bulunmaktadır. Ama bu durum oyun gereksinimlerini göz önünde bulundurduğumuz takdirde anlayışla karşılanan bir durumdur. Oyun içi yüklemeler diğer FPS oyunlarına göre bir miktar daha pahalı kaçmaktadır. Ayrıca oyun içi kontrolleri ayarlama konusunda sınırlı davranılmıştır.

Sonuç; Genel anlamda önemli özelliklerini değerlendirecek olursak cihaz dostu olması ile bilinen bu oyun hikayesi ile daha da ilgi çekici bir hal almaktadır. Teknik özellikler açısından biraz geride kalan bir oyun olsa da içerik anlamında oldukça başarılı bir oyundur. Sınırlı cihaz gereksinimleri ile yüksek kalitede FPS oyunu oynamak isteyen oyuncuların mutlaka göz atması ve değerlendirmesi gereken bir oyundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar