Hearts of Iron IV Yeni DLC duyuruldu: No Step Back

26 Ekim 2021 0 Yorum 3 dakika, 3 saniye

Ruslar'ın 2.Dünya Savaşı'nda bir mağlubiyeti nasıl bir galibiyete çevirdiğine şahit olduk. Stalingrad Kuşatması'nı delerek Stalin'in Katyusha'ları savaşın kaderini nasıl da değiştirmişti değil mi? Peki ya Hitler'in son dakikalarda verdiği mareşalliği dahi kabul etmeyen bir generalin askerlerini koruma arzusu ile savaştan çekilmesi. Sonrası malum.. Ruslar Berlin'de.

Kızıl Ordu'nun 2.Dünya Savaşı'na yaptığı katkılar tartışılmaz. Oyunda olması gerekenlerin yine DLC paketleriyle gelmesi de oyuncunun üzüldüğü konulardan bir tanesi o da ayrı ama yine de DLC ile gelenleri aktaralım. Bu arada No Step Back DLC'sinin çıkış tarihi 23 Kasım 2021. Fiyatı da 32 TL olarak belirlenmiş durumda.

DLC içeriği:

  • USSR ve Polonya için ulusal Odak ağacı yenileniyor.
  • Baltık ülkeleri için yeni odak ağaçları. Alternatif tarih içeren her biri için farklı yeni ulusal odak ve kararlar.
  • Genelkurmay ve Kolordu Sistemi mevcut orduların teknolojik gelişmelerden daha fazla ve etkin yararlanmalarını sağlamak için oyuncunun yapabileceği seçim ekranı.
  • Ordu için öne çıkan özelliklerin seçimi, belirli silahlardaki yetenekleri geliştirip onları öne çıkarmak artık mümkün. Dahası bu bonusları tümen tasarımına da dahil edebilirsiniz.
  • Daha önceki DLC paketinde gemi özelleştirme dahil edilmişti. Bu DLC paketinde artık birbirinden bağımsız tankları özelleştirip kendi tanklarımızı üretebileceğiz. Daha kalın bir zırh ile vurulmaz bir tank mı? yoksa hafif ama büyük bir silaha sahip vurucu bir tank mı? karar oyuncuya ait.
  • En önemli özellik bana göre ordu tedarik sistemindeki iyileştirmeler. Oyunda artık trenyollarını gözle görmemiz mümkün. Bu yolları savaşta kazandığımız bir bölgede geliştirmeye çalışırken kaybettiğimiz savaşlarda geride birşey bırakmamak adına yakıp yıkabiliyoruz. Yüzen Limanlar ile gemilerin yanaşması mümkün olmayan kıyılara ikmal yapabiliyoruz. Süper bir özellik umarım DLC sahibi olmayanlar içinde bu sistem oyuna eklenir.
  • Fantastik silahlar. Genelde Hitler'in büyük silahlara karşı bir zaafı vardı ve herşeyin normal boyundan daha büyüğüne sahip oldu. Bu DLC ile eklenen fantastik silah railroad gun olarak adlandırabileceğimiz ve demiryolu aracılığı ile büyük toplara sahip trenler oyuna dahil ediliyor.

Resimlerle yazdıklarımızı teyit etmek gerekirse;

Tank Tasarımı Ekranı

Üretim aşamasına getirdiğimiz tankların zırg, motor, namlu gibi özelliklerini araştırmalarla geliştirmemiz mümkün. Daha yıkıcı bir silah gücüne sahip olabiliriz.

Genelkurmay ve kolordu sistemi

Birbirine bağlı hareket eden ordular oluşturmak ve bu ordulara belirli nitelikler tayin etmek artık oyunda. Oluşturmak zaten vardı ama bir tık daha geliştirilmiş.

Baltık ülkeleri için alternatif tarih içeren yeni odak ağacı

Alternatif tarih ile yenilenen ülke odakları. Oyunun gidişatını değiştirebilirsiniz.

Railroad Gun

Yıkılmayan savunma yoktur. Bu silah devasa toplarını ele geçirmekte inatçı olduğunuz yerleri size kazandırarak kanıtlayacak.

Tedarik Sistemi

Artık tedarik sistemi oyunda hayati öneme sahip. Bu gerçekten olması gereken birşeydi. Son DLCler ile bunun farkına vardılar ama (yakıtın yetişmediği yerler, devasa ordular için gerekli tedarik olmadığında savaştan kaçmaları gibi) bunun kadar belirgin bir şekilde ortaya çıkmamıştı. Artık bu DLC ile bu olayı çözmüşler. Geliştireceklerine de inancım var.

Son olarak şimdiden sipariş verebilir ve DLC çıktığında ek hediyeler kazanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar