Victoria 3 Ne Zaman Yayınlanacak?

26 Ekim 2021 0 Yorum 1 dakika, 39 saniye

Paradox Interactive'in sevilen serilerinden biri olan Victoria'nın yeni oyunu 21 Mayıs 2021 tarihinde yapılan PDXCON etkinliğinde duyurulmuştu. Oyuncular bu habere çok sevindi ama bir türlü çıkış tarihi paylaşılmadı resmi bir ağızdan. Biraz araştırma yaptığımızda Victoria 3'ün yaklaşık 5 yıldır geliştirilme aşamasında olduğunu öğrendik az önce. Bu yıl yayınlanma ihtimali bulunmayan oyun 2022 ilk çeyreğinde çıkabilir ama kesin bir tarih yok. Çünkü son zamanlarda Paradox Interactive tarafından yayınlanan oyunlar duyuruldukları yıl çıkış yapıyor. Bunun en son şahitliğini yaptığımız oyun ise Crusader King 3. Duyurulduktan 11 ay sonra yayınlanmıştı.

Güzel olacak güzel. Sanayi devrimi ile yıkılışları neredeyse garanti altına alınan imparatorlukları mı ayakta tutmaya çalışacağız? yoksa yeni ulus devletlerine mi can vereceğiz. Bir yandan toprak bütünlüğünü korumak ve halkın haklı mücadelelerine şahit olurken diğer taraftan ekonominin ne denli önemli olduğunun bir kez daha farkına varıp dışa bağımlılığı azaltacak fabrikalar kurup onları subvanse mi edeceğiz hepsini görmek için az daha sabırlı olmalıyız. Yani geliyor gönlümüzün efendisi.

Yinede şahlanıyor aman...

Victoria 2 'de sadece 1 DLC vardı ve bu DLC gerçekten oyunu neredeyse baştan aşağı değiştiriyordu. Fakat son zamanlardaki Paradox oyunlarının birer DLC tuzağı olduklarını da biliyoruz. Eğer bir Paradox fanatiği iseniz mutlaka DLC satın almışsınızdır. Yine DLC'ler ile geliştirecekleri bir oyun olmaz umarım. En azından sıkılmadan uzun süre kendini oynatacak bir oyun olur ve DLC satın almadan da insanlar oyundan aldıkları keyfi sürdürür. Oyun ile alakalı yeni haberler paylaşıldıkça Oyunextra olarak takipte kalacağız. Sizde bizleri takip ederek haberlere ulaşabilirsiniz.

Victoria 3 Steam Mağaza Sayfası

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar