Hide Online Mobil İnceleme

05 Mart 2021 0 Yorum 2 dakika, 48 saniye

Hide Online oyunu yayımlandığı markette beş yıldız üzerinden dört buçuk yıldız almış, elli milyon barajını aşmış ve HitRock Games tarafından yayımlanmış çevrimiçi bir oyundur. Mobil online oyunlar kategorisinde bulunan aksiyon oyunu gibi gözükse de şekil değiştirmeler görevler olsun daha çok bir macera oyunudur. Kullanıcı yorumlarındaki memnuniyet düzeyine baktığımızda elli milyon barajını aşmış bir oyunda bu kadar az memnuniyetsizlik olması mükemmel denecek bir başarıdır. Sadece mobil platformda bulunmayan tarayıcı üzerinde belirli web adreslerinden de oynanabilen, eski ve sevilen bir oyun olan Hide Online'nin bu kadar ilgi görmesinin sebebi eski severleridir. Geçmişten günümüze daha da çok aktif oyuncu kazanarak gelen bu oyunun eski zamanlarda sadece tarayıcı üzerinden oynandığı göz önünde bulundurulduğunda muhtemelen talep gelmesi üzeri mobil işletim sistemlerine de getirilmiştir. Oyun oynanış mantığı olarak oldukça eğlenceli ve zevkli bir oyundur.

Teknik Özellikleri;Teknik anlamda değerlendirmenin çokta mümkün olmadığı bu oyun 4.5.0 versiyonu güncellemesinde oynanmaktadır. Oyun içi sensitivity yani hassasiyet, ses, ayarları autoaim, auto ateş gibi bazı teknik özellikleri ayarlama imkanı sunulmuştur. Bu denli boyutu küçük oyunlardan 3D çözünürlüğündeki yada ultra HD grafikler görsel animasyonlar ses düzeyleri beklemek doğru değildir. Boyut olarak çok küçük boyutlar isteyen ve cihaz gereksinimi olarak neredeyse bütün cihazların çalıştırabildiği bir oyundur.

İçerik Özellikleri; Teknik anlamda değerlendirmek çok mümkün olmasa da içerik olarak değerlendirmek mümkündür. Oyun oynanış mantığı olarak oldukça zevkli eğlenceli tek mod seçeneği vardır. Bu tür oyunda mod fazlalığından ziyade oyunun mantığı oldukça önemlidir. Kullanıcılar genel olarak oyunun süprizlerle dolu olması ve eğlenceli olmasına önem vermektedir. bu oyun bu konuda ki bütün beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. Oyun içi satın alma seçeneği her oyundaki gibi mevcuttur. Oyun içi etkinlikler ile ödül kazanmak ta mümkündür. İçerik anlamında etkileşimler de oldukça başarılıdır. İçerik anlamında şekil değiştirmeler oyunu iki kat eğlenceli kılmıştır ve olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Artıları; Aktif oyuncu sayısının fazlalığı, oyunun boyutları, oyunun istediği cihaz gereksinimleri, oyunun içerik ve oynanış mantığı, geliştiricileri aktif oyunculara ilgisi oyunun artıları arasına girmektedir. En büyük artısı aynı kategoride bulunan diğer oyunlara oranla oyunun çok yüksek derecede eğlenceli olmasıdır.

Eksileri; Pek eksisi olarak düşünülmese de oyunun akıcılığının orta seviye olması eksi olarak kabul edilebilir. Teknik ayarlamalar yapma imkanının kısıtlı olması da eksi olarak kabul edilebilir fakat bu boyutlar ve bu gereksinimler göz önünde bulundurulursa bu durum göz ardı edilebilir.

Sonuç;Teknik anlamda orta seviye içerik anlamında oldukça başarılı bir oyundur. Macera tadında ve alışıla gelmiş olan eski tarayıcı üzerinden oyunlar görsellerinde online rakibi saf dışı bırakma oyunu tarzında oyunlar arıyorsanız bu oyuna kesinlikle göz atmalısınız.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar