PUBG Mobile Lite Oyun Modları

02 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 17 saniye

Pubg Mobile Lite, Tencent Games’in tasarladığı Pubg Mobile göre daha düşük gereksinimler ve hafıza istediği bir FPS oyunudur. Cihazları yetersiz olan Pubg mobile sevenlerinin bu oyuna mutlaka göz atmalarını tavsiye ederim. Birkaç özelliği ve eksikliği harici Pubg mobileden hiçbir eksiği bulunmayan bu oyunda da beklediğinizden çok fazla oyuncu kitlesi mevcuttur.

Cihazım için sorun yapmayan ve diğer oyunlardan hiçbir eksiği olmayan Pubg mobile lite’da bu oyunun yapımcıları yeni özelliklere sahip olmayan cihazlarda bile kaliteli oyun deneyimini amaçlamaktadır. Genel olarak toparlanacak olursak Pubg Mobile Severseniz, oyun içerisindeki hemen hemen hiçbir özelliğinden vazgeçmeyerek daha düşük bütçeli cihazlar için, aynı seviyede oyun deneyimi ve hazzını yaşamak isteyenler için oldukça uygun bir FPS oyunudur.

Oyunun kurumu ve gerekli güncellemeleri tamamlandıktan sonra, giriş ekranındaki sol üst köşede başla butonunun hemen altında bulunan kısıma dokunarak mod ve harita seçim bölmesine erişim sağlayabilirsiniz.

Oyun içerisinde Klasik ve Eğlence olmak üzere 2 mod vardır. Klasik modda 2 harita mevcutken, Eğlence modunda ise 4 farklı oynanış tarzında mini oyun modları ve haritalar mevcuttur. Pubg lite yine daha az alan kaplaması amacıyla Pubg Mobiledeki çoklu oyun modu seçeneklerini eğlence modun da toplamış ve daha mütevazı biçimde bizlere sunmuştur.

 • Klasik Modlar; Pubg mobile deki en sevdiğimiz 2 haritayı ufak değişiklikler ile bizlere sunan bu modda Varenga Erangel, Altın Sarısı Orman ise Sanhok haritası ile yüksek oranda benzerlik göstermektedir. Bu modda sadece 2 harita bulunmaktadır.
  • Varenga; Pubg Mobile deki Erangel haritası ile çok benzer olan bu harita oyun içerisinde Yeşil alanlar, Kurak bölgeler ve Yüksek binalar gibi herşeyi bünyesinde bulundurur. Daha karışık bir harita isteyenler için mutlaka denenmesi ve görülmesi gereken bir haritadır.
  • Altın Sarısı Orman; Sanhok haritasının, Pubg Mobile Lite için tasarlanmış hali olan bu harita Vietnam’ı anımsatan yeşil görünümüyle çok daha pusucu savaşları bünyesinde barındırmaktadır. Sanhok severler kesin bu haritaya göz atmalılardır.
 • Eğlence Modları; Taarruz arenası, Ağır Silah maçları, Savaş ve Savaş-RPG haritaları bu modda bulunmaktadır. Pubg deki diğer modlardan yoksun kalmamak için tasarlanmış heyecan dozu yüksek savaşları bize sunan bu modlar oldukça eğlencelidir.
  • Taarruz Arenası: Harabeler; Pubg Mobiledeki arena modunu harabelerin bulunduğu bir ortamda bize sunan Pubg Mobile Lite, bu modda 5v5 maçlarda belirli bir skoru hedeflemektedir. Tam bir TDM oyuncusu olduğunuzu düşünüyorsanız bu mod sizin için oldukça uygun ve eğlenceli olacaktır.
  • Ağır Silah; Pubg Mobiledeki gibi bu modda Varenga haritasında oynanırken Ağır silahlar, Helikopterler, Araç silahları vb. birçok özelliği bünyesinde bulundurmaktadır. Ağır silahlar gibi farklı şeyleri denemeyi severler için bu modu şiddetle tavsiye ederim.
  • Savaş Modu; Pubg deki keskin nişancı ve hızlı savaş modlarının bu oyun için tasarlanmış olan bu modları daha dar alanda daha az oyuncularla oynanmaktadır ve bu bölümde araç bulunmamaktadır. Zamanı kısıtlı olan veya sabırsız oyuncular için oldukça ideal bir moddur.
  • Savaş-RPG; daha az sayıyla ve daha dar alanda oynanan hızlı savaş modunun Arpici silahı eklenmiş modudur. Vakti olmayan ve ağır silah severlerin kesinlikle bu modu da değerlendirmleri gerektiğini düşünüyorum.

Sonuç olarak; Diğer bütün Pubg Oyunlarının bünyesinde bulundurduğu özellik ve modların hemen hemen hepsini bünyesinde bulunduran bu oyun düşük düşük özellikli cihaz kullanan bütün FPS sever oyuncular için çok büyük bir şanstır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar