PUBG Mobile Mermi Kalibreleri

30 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 29 saniye

Pubg mobile gerçek hayattaki silahların birçoğunun isim hakkına sahip bir FPS oyunudur. Oyun içerisindeki gerçekçiliği arttırmak üzere bu silahların güçleri ve menzilleri de gerçek hayatla doğru orantılıdır. Oyunun hangi modunu oynarsanız oynayın silah seçimleriniz, silaha hakim olabilme yeteneğiniz oyunu kazanmanızda başrol oynar.

Farklı mermi kalibreleri kullanan bu silahlarda her kalibrenin ve silahın güçleriyle menzilleri farklıdır. Oyun içerisinde 0.45 ACP, 9 mm,12 Gauge, 5.56mm, 7.62mm, .300 Magnum ve Crossbow mermisi olmak üzere 7 farklı mermi türü bulunmaktadır. Bu  mermi türlerinin hangi menzilde ve hangi mesafelerde etkili olabileceği ve hangi silahların hangi kalibrede mermi kullanacağını aşağıdaki kısımda anlatacağım.

  • 0.45 ACP Kalibre mermi;

Hafif makineli silahlar ve tabancaların kullandığı bir mermi kalibresi olan 0.45 ACP yakın mesafelerde oldukça etkilidir. Fakat mesafe uzadıkça hasarı oldukça düşer ve bu silahlar etkisini dahada fazla yitirir. Yakın mesafe sıcak temas çatışmaları için tasarlanmış olan bu kalibredeki mermiyi kullanan silahlar sırasıyla Win94, Thompson H.M, UMP45, Desert Eagle, R45 ve P1911 dir.

  • 9mm Kalibre Mermi;

Bu kalibre mermiler sınıfında yakın mesafede en etkili silah olan ve oyun içerisindeki patlayıcı gücü en yüksek olan silah UZI bulunmaktadır. Keskin nişancı tüfeği olan VSS harici, hafif makineli silahlar ve tabancaların kullandığı bir mermi kalibresidir. Yine yakın mesafeler için tercih edilen sıcak çatışma silahları bu grupta kullanılıyordur. Orta mesafeler içinse VSS keskin nişancı tüfeği bulunmaktadır. VSS, PP-19 Bizon, MP5K Hafif Makineli Tüfeği, P90, Vector, UZI, Akrep, P18C ve P92 silahları bu kalibrede mermileri kullanmaktadır.

  • 12 GAUGE Kalibre Mermi;

Pompalı tüfeklerin kullandığı mermi grubu olan 12 GAUGE el beceriniz yüksekse ve refleksleriniz güçlü ise oldukça etkili olan bir mermi kalibresidir. Yakın mesafede düşmanı avlaması zor olan ama vurduğunuz takdirde düşmanı tek mermi ile öldürebilen silahlardır. Reflekslerine güvenen oyuncular için şiddetle bu grubu kullanmalarını tavsiye ederim. DBS, S12K, S1897,S686 ve Kısa Çifte tüfekleri bu kalibre mermiyi kullanır.

  • 5.56mm Kalibre Mermi;

Oyunda taarruz tüfekleri açısından en çok tercih edilen mermi kalibresi 5.56mm dir. Oyunun en çok sevilen ve kullanılan silahı olan M416 da bu mermi kalibresini tercih etmektedir. Orta ve uzun mesafelere de atış yapabilen bu kalibre mermiler orta düzeyde hasara sahiptirler. Ayrıca hakimiyet sağlanması konusunda 7.62mm Mermilere göre daha iyidirler. Bünyesinde taarruz tüfekleri, Diamar tüfekler olarak bilinen otomatik keskin nişancı tüfekeri ve Ağır makineli bir tüfek bulundurmaktadır. Bu kalibreyi tercih eden silahlar M16A4, SCAR-L, M416, QBZ, AUG A3, FAMAS, G26C, Mk12, QBU, Mini14 ve M249’dur.

  • 7.62mm Kalibre Mermi;

Oyundaki yüksek hasara sahip uzun ve orta menzillere atış yapılabilen mermi gruplarıdır. Bu gurptaki taarruz tüfeklerinin kullanımı uzun mesafeli çatışmalardaki sekme payından dolayı kullanımı oldukça zordur. Silahlara hakim olunduğu takdirde çok etkili ve tehlikeli olabilirsiniz. M24, kar98 gibi AWM den sonra hasarı en yüksek olan suikast silahlarıda 7.62 kalibre mermi kullanmaktadır. Oyundaki en tecrübeli oyuncuların tercih ettiği ve sevdiği bir mermi kalibresi olan 7.62mm yi tercih eden silahlar R1895, AKM, MK47 Mutant, Groza, M762, DP-28, SKS, SLR, MK14, Kar92K ve M24’dir.

  • .300 Magnum Kalibre Mermi;

Pubg mobile oyununda tartışmasız herkesin en beğendiği ve Hava yardımı kutusunda bulunan AWM silahının tercih ettiği mermi grubudur. Düşmana Head Shot vurulması takdirinde kesinlikle öldüren mermi grubudur. Sadece keskin nişancı tüfeği olan AWM tarafından tercih edilir. Ve oyun içerisinde başka bir silah bu mermiyi kullanmaz.

  • Crossbow Mermisi;

Oyun içerisinde çok tercih edilmeyen mecbur kalınması durumunda veya eğlence amacı kullanılan hasarı yüksek menzili düşük arbalet oklarına Crossbow mermisi denir. Sadece arbalet okunda kullanılır ve nadiren tercih edilir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar