Black Desert Online Manos Eşya Nasıl Yapılır ?

01 Kasım 2019 0 Yorum 2 dakika, 43 saniye

Yeni çıkan güncellemelerden sonra Manos yaşam eşyalarıyla toplama, işleme, avcılık, eğitim, balıkçılık gibi birçok becerinizi daha verimli kullanabilirsiniz. Peki neden ihtiyacımız var ? Lifeskill ile para kazanmak mümkün mü ?

LifeSkill ile Daha Fazla Para Kasma

Örneğin Tri veya daha yüksek bir seviyedeki Manos Balta ile Toplayıcılık seviyeniz Usta civarı ise çok daha fazla eşya düşürebilirsiniz. Nadir eşya sınıfında yer alan ürünleri de yine kolayca elde edebilirsiniz. Örneğin kestiğiniz 10 ağaçtan 1 tane Sert Kara Kristal düşürüyorsanız, Tri ve üzeri balta ile kestiğiniz ağaçtan çok daha kısa sürede bu kristallerden düşürebilirsiniz.

Oyunda sadece toplama ile bile birçok eşya elde edebileceğiniz Manos yaşam eşyaları seviyesi yükseldikçe dayanıklılığıda artmaktadır. Bir ormana girdiğinizde sürekli olarak ekipmanı tamir ettirmektense uzun süre toplayıcılık yapmanız mümkün olacaktır.

İşlemede ise Manos yaşam eşyalarının önemi birden fazla ürün işleyebilmeniz. Çoklu ürün işleme yapabilir aynı zamanda normal şartlarda bir oyuncunun elde ettiği bir başarılı işlemeden 1 birim ürünse yüksek seviye Manos yaşam elbisesi giyerek elde edilecek birim ürün sayısını arttırabilirsiniz.

Balıkçılıkta ise Manos yaşam elbisesinin önemi, açık denizlerde Turuncu (1-5-15-75M Gümüş) değerli balıkları tutup yine yüksek kazanç sağlamak.

BDO - Yaşam Becerileri

"Y" tuşuna basarak Yaşam becerilerini öğrenebilirsiniz. Balıkçılık üzerinden yola çıkarsak yaşam beceriniz 1200'ün üzerine çıktığında elde edeceğiniz nadir eşyalar oldukça kolay karşınıza çıkacaktır. Balıkçılık seviyenizi Guru seviyelerine çıkarttığınızda 400 - 500 civarı bir yaşam becerisi elde edeceksiniz. Balıkçı sandalyesi takıp, Manos Balıkçı elbisesi giydiğinizde 1200 üzerine çıkardığınızda oltayı atıp çektiğinizde karşılaştıklarınızı hayal bile edemezsiniz.

Örneğin Yukarıdaki resimde görmüş olacağınız üzere 265 Yaşam becerim var ve balıkçı sandalyesi takıp açık denizde Altın olta ile 20 kez balık tuttuğumda bunun 16 adedi Kadim yadigar parçası attı.

Manos Eşya Nasıl Üretilir ?

Manos Ağaç kesme baltasından örneklerimize devam edelim. Bize Metal çözücü gerekiyor 15 adet. Bunu pazardan çekebilirsiniz. 1 Adet Pırıltılı çelik ağaç kesme baltasına da ihtiyacımız olacak onuda pazardan çekelim. Büyülü Parçayı direk satın alamıyoruz. Manos taşını kuyumcu ve lüks satıcılardan temin edebilirsiniz. Fakat büyülü Parça elde edebilmek için Pazardan kara büyü kristalleri satın alıp bunu İşleme > Isıtma yaparak büyülü parça elde edebilirsiniz.

50X Büyülü Parça5X Manos Taşı
15X Metal Çözücü1X Pırıltılı Çelik Ağaç Kesme Baltası

Eşyaları Topladıktan sonra "L" tuşuna basıp işleme bölümünü açıyor ve gerekli malzemeleri yerleştirip Başla diyerek Manos Baltamızı üretiyoruz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar