Black Desert Online Orman Yolu Vagonu Nasıl Üretilir?

05 Aralık 2021 0 Yorum 4 dakika, 13 saniye

Oyunda at koşturmak veya ticaret yapmak için vagonlar gereklidir. En değerli vagon olarak bilinen Orman Yolu Vagonu'nu diğer vagonlardan ayıran ise nefesi yenilebilir olması ve koşma esnasında hızlanma becerilerini kullanabilmenizdir. Fakat Orman Yolu Vagonu üretmek gerçekten uzun süren bir iştir. O nedenle oldukça sabırlı olmanızda fayda var.

Heidel Şöleni'nde yapımcılar deniz takas sisteminin benzerini karada uygulayacaklarını söylemişlerdi. Bu söylemden sonra vagonun fiyatları arttı. Birçok kişi şimdiden Vagona sahip. Sizde bu vagona günlük sadece 15 dakikanızı ayırarak görevlerini yapıp sahip olabilirsiniz.

Orman Yolu Vagonu için Neler Gerekli

Birinci Sınıf Vagon Atı(4 Adet) Sağlam Sürünen Ağaç Kontrplak (15 Adet) Noc Külçe(15 Adet)
Yumuşak Post(15 Adet) Çivit Lacivert Taşı(4 Adet) Şekil Parçası (4000 Adet)

Birinci Sınıf Vagon Atı () için Taş Kuyruk At çiftliği ahır sorumlusu ile konuşarak 15,000,000 gümüş para karşılığında satın alabilirsiniz.

Sağlam Sürünen Ağaç Kontrplak (), 3 adet Kontrplak Sertleştirici ve 10 adet Sürünen Ağaç Kontrplak ısıtılarak elde edilir. Ya da Merkez pazar üzerinden satın alabilirsiniz.

Noc Külçe (), Kamasylvia bölgesinde kayaları kazma ile toplayarak elde edeceğiniz 5 adet Noc Cevheri ısıtılarak elde edilir. Yine dilerseniz merkez pazardan satın alabilirsiniz.

Yumuşak Post(), geyik, lama, koyun, tilki, siyah leopar veya ceylan postlarını kurutma yaparak elde edebileceğiniz bir item. Dilerseniz merkez pazardan çekebilirsiniz.

Black Desert Online Kurutma

Kurutma yapabilmek için oyun esnasında L tuşuna basın, sekmelerden Kurutmayı seçin. (Kurutma sadece gündüz ve güneşli zamanlarda yapılabilir. Gece veya yağmurlu havada kurutma yapamazsınız)

Çivit Lacivert Taşı (), sizi uğraştıracak bir eşya. Bunun için saatlerce kazma ile toplama yapmanız gerekebilir. Kamasylvia bölgesinde yer alan Noc kayalarını kırdığınızda şans eseri Sert Lacivert Taşı elde edersiniz. Bu elde ettiğiniz eşyayı önce 5 adet öğüterek Lacivert Taşı'na çevirmelisiniz. Daha sonra elde ettiğiniz 5 adet Lacivert Taşı'nı yine öğüterek Göz Alıcı Lacivert Taşı'na dönüştürebilirsiniz. Son olarakta 7 adet Göz Alıcı Laciver Taşı ve 3 adet Mücevher Parlatıcıyı Sallama yaparak Çivit Lacivert Taşına dönüştürebilirsiniz. Bu eşyayı merkez pazardan alabilirsiniz fakat gerçekten çok uğraştırıcı olduğu için kimse satmıyor, oldukça fazla sipariş var.

Şekil Parçası (), hergün düzenli görev yapmanız gereken eşya diyebiliriz. Çok fazla gerekli olması nedenile neredeyse 3 hafta hergün 2 adet görev yapmalısınız. Görevler Grana şehrinde bulunan ihtiyar kahin Merindora'dan alınıyor.

 • Altın Yumurta Teslimatı: Flondor Gölü civarında yer alan kazların altın yumurtasını yine göl çevresindeki NPC'lerden rastgele birine teslim etmenizi istiyor.
 • Yemek Teslimatı: Merindora, diğer toprakların yemeklerinin tadına bakmak istiyor. Calpheon, Mediah, Valencia, Serendia Yemeklerinden 20-30 adet merkez pazardan alarak bu görevi de oldukça kolay yapabilirsiniz. Merindora hergün rastgele bir yemek isteyecektir.
 • Görevler sonucunda hergün 2 adet Merindora'nın Elementine sahip olacaksınız. Bu eşya ile birlikte 100 hafıza izi, 100 orman izi, 100 ölüm izi ve 100 ot işleme yaparak rastgele 50-150 arasında şekil parçası elde edebilirsiniz.

  Bu eşyayı yaparken İşleme becerisi yüksek olan bir karakterle ve Gümüş işlemeli Usta elbisesi gibi işleme yeteneğini arttıran eşyalarla yapmanız extra şekil parçası kazanmasınızı sağlayacaktır.

  Tüm eşyaları topladığınızda Grana şehrinde yer alan Grana 4 konumundaki binayı katkı puanınızla kiralayıp Vagon Atolyesi olarak kullanabilirsiniz.

  Kiraladıktan sonra Grana deposuna malzemelerinizi koyun, daha sonra vagonu üretmek için işçilere ihtiyacınız olacak. Grana İş Gözetmeni Skabiosa'a giderek işçi kiralayın. Herhangi konaklama binası kiralamadıysanız Grana için 1 işçi kiralayabilirsiniz.

  Grana 7 (2 işçi daha kiralanabilir) Grana 10 (4 işçi daha kiralanabilir) Grana 16 (2 işçi daha kiralanabilir)

  Bu üç binayı katkı puanı ile kiralayarak Konaklama türünde satın alın. Ek olarak 8 işçi daha kiralayabilirsiniz.

  Orman Yolu Vagonunu Üretmek

  Bu kısım gerçekten can sıkıcı. Oldukça uzun sürecek. Her bir malzeme için bir işçinin minimum 1 saat çalışması gerekecek. Toplamda 4051 parça olduğunu varsayarsak her bir parça için işçi çalışması yani işin 4053 kez tekrar edilmesi gerekiyor.

  Çok Önemli: Bu Vagonu üretmeye kararlıysanız ve görevleri yapıyorsanız günlük aldığınız malzemeleri Grana deposuna koyduktan sonra bütün parçaları bitirmeden üretime başlayın. Diğer türlü bütün parçaları hazırladıktan sonra üreteceğim derseniz size extra olarak 20 gün zaman kaybına neden olabilir. Çevre yakın bölgelerde bağlantı kurarak oradaki işçilerinizide vagon üretimine yönlendirebilirsiniz.

  Yazar Hakkında

  ToS@

  Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

  Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

  Rehber kategorisinden Yazılar