BDO Manos Aksesuar Yükseltme Oranları

13 Şubat 2022 0 Yorum 3 dakika, 13 saniye

Life Skill ile uğraşıyorsanız çok hızlı gelişmek ve çok fazla para elde edebilmek için(uğraştığınız meslekle elde ettiğiniz gelir.) ideal aksesuar seti manostur. Manos takılar, her biri ayrı ayrı olmak üzere yaşan EXP verir(Kemer Hariç). Ayrıca her 2 manos aksesuar kuşandığınızda set etkisi ile ek olarak Manos EXp verir. Bu nedenle bir yaşam alanında hızlıca yükseklere tırmanmak istiyorsanız Manos takıları kuşanmalısınız. Peki fiyatı oldukça yüksek olan bu takıları nasıl yükseltebilirsiniz ?

Manos takılar, etkinlik, günlük Lara'nın isteği görevi veya Karga Parası ile satın alınabilir. Ayrıca Manos takıların nasıl yapıldığını buradaki rehberde aktarmıştık. Bu yöntemler ile elde ettiğiniz Manosları yükseltmek istiyorsanız Valks'ın tavsiyesine ihtiyacınız yoktur. Evet doğru duydunuz, Manos takı ve zrhlar kendi FS'sine ve yükseltme oranına sahiptir. Ayrıca bu eşyalarda başarısız olursanız herhangi bir FS yükselmesi gerçekleşmez.

+0 Manos Takı >>> PRI Manos Takı

Sıfırdan PRI aşamaya yükseltmek için 1 adet Manos takı ve 10 Adet Konsantre Sihirli Kara Kristale sahip olmalısınız. Yükseltme başarı oranı %75'dir. Bu oranın yüksek olması eşyanın kaybolmayacağı anlamına gelmez. Eğer yükseltme başarısız olursa eşya kaybolur.

PRI Manos Takı >>> DUO Manos Takı

Yükseltme oranınız %45'dir. Yükseltme için gerekli olan Konstantre Sihirli Kara Kristal miktarı ise 11 adettir. Yükseltme başarısız olursa eşya yine kaybolur.

DUO Manos Takı >>> TRI Manos Takı

Bir DUO seviye manos takıya sahipseniz onu tri yapmanız için gereken 12 adet Konsantre Sihirli Kara Kristale de sahip olmalısınız. Ayrıca başarı şansınız %30'dur. Başarısız olursanız eşya kaybolacaktır.

TRI Manos Takı >>> TET Manos Takı

Şansınız %15'dir ve geçme olasılığı oldukça düşüktür. TET Manos aksesuarlar yaşam karakterleri için yeterli gözükür. Hem Yaşam EXP hemde Beceri puanı sayesinde sizi yaptığınız yaşam becerisinde yeterli seviyeye taşır.13 Adet Konsantre Sihirli Kara Kristal ve TRI Manos takı kara ruh aracılığı ile yükseltilebilir. Başarısız olunursa eşya kaybolur.

TET Manos Takı >>> PEN Manos Takı

Bu lüks bir olaydır. Tabiki PEN Manos takı setim olsun isterim fakat bunun için harcayacağınız zaman ve eşya ile bütün karakterlerinize TET Manos set dizeiblirsiniz. Yani gereksizdir fakat yine de denemek isteyenler için biz oran bilgisini paylaşalım. %5 ihtimalle TET Manos Takınız ve 14 Adet Konsantre Sihirli Kara Kristale sahipseniz yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Başarısız olunursa TET manos takınız ve kristaller yok olur.

PRI Manos Aksesuar Yükseltme Başarı Oranı %70
DUO Manos Aksesuar Yükseltme Başarı Oranı %45
TRI Manos Aksesuar Yükseltme Başarı Oranı %30
TET Manos Aksesuar Yükseltme Başarı Oranı %15
PEN Manos Aksesuar Yükseltme Başarı Oranı %5

Manos pahalı bir eşya olduğu için yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Fakat sadece AFK zamanlarda yaşam becerisi kasmak için bir karakter dizecekseniz TRI manos set öneriyoruz. Bu TRI Manos Setin parçalarını durumunuz müsaitse satın almanızı, eğer durumunuz müsait değil birazda şansınız varsa yükseltmeyi denemenizi tavsiye ederiz. Fakat TET ve PEN manos denemeleri size çok fazla zarar açacağı için imkanınız olduğunda bu eşyaları Merkez Pazar üzerinden temin etmenizi öneririz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar