Open TTD - Demiryolu Hattı için Sinyalizasyon

14 Ocak 2022 0 Yorum 1 dakika

Transport Tycoon Deluxe (Open TTD) için bir demiryolu hattı oluşturacaksanız, bu hattı birden fazla tren çalışacak şekilde dizayn etmelisiniz. Bunun için de bolca sinyalizasyon gerçekleştirmeniz, rotalarına devam eden trenlerin karşı karşıya gelmelerinin önüne geçmeniz büyük felaketlere neden olmadan taşımacılık faliyetlerine devam edebilirsiniz.

Hammadde, şehirler arası nakliyat noktaları için ilk olarak iki adet istasyon kurun. Daha sonra tek yada çift hat demir yolu çekerek bu iki istasyonu birbirine bağlayın. Trenlerin hat geçişleri için raydan raya geçebilmesine olanak tanımak adına istasyon girişlerine ray geçişleri için birleştirme yapın. Daha sonra gidiş yöne ve geliş yönü sinyalizasyon işaretlerinizi yerleştirin.

Videoda tek raylı bir hattı çift raylı bir hatta entegre ettiğimiz üç şehiri demir yolu ile birbirine bağlayıp birden çok trenle hem yolcu hem de posta taşımacılığı gerçekleştirdik. Umarım faydalanırsınız.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar