Black Desert Online Tam Takas Listesi Yapımı

08 Haziran 2021 0 Yorum 4 dakika, 37 saniye
Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Paylaş Google News Takip Et Takip Et

Yarı AFK olarak uygulayabildiğimiz Takas aktivitesini Listeyi yenileyerek beraber bir şekilde gerçekleştirelim istedik. Burada göstermek istediğimiz aslında Takas yaparken Kaynakları ve zamanı verimli kullanmak.

En İyi Takas Nasıl Yapılır?

En iyi takas, hammaddesi en ucuz olan +1 eşyayı takaslayıp onu mümkün olduğunca çok takaslayarak gerçekleştirilir. Bazı +1 eşyalar takas esnasında çok yüksek maliyetli ve zor bulunan hammaddeler isterken örneğin Eski Ağaç Kabuğu, Kara Kaba Kristal gibi bazıları ise Gümüş Açelya gibi çok daha ucuz eşyalar istemektedir.

+1 eşyayı en ucuza mal ettikten sonra onu 3 adet olacak şekilde +2 eşya ile takaslamamız gerekiyor. Listede yoksa, bir sonraki listede bu işlemi yapmalıyız. 2 adet eşya ile takaslarsak çok bir kar elde edemeyiz. Elde ettiğimiz +2 eşyayı yine 3 adet olacak şekilde +3 eşya ile takaslamalıyız. En yüksek karı elde etmek istiyorsak mümkün olduğunca 3'er adet eşya ile takaslamaya özen göstermeliyiz.

+3 eşyayı zaten 2 adet +4 eşya ile takaslayabiliyoruz. Öyleyse 1 adet en ucuza mal ettiğimiz +1 eşyadan 18 adet +4 eşya elde edebiliyoruz. Buda minimum 90 milyon gümüş para ediyor. (+4 eşyaları +5 'e takaslayıp iskele sorumlusuna sattığımızda) Biraz daha uçuk hesap yapacak olursak 18 adet +4 eşyanın her birisini okyanus takasında kullanırsak 180 milyon gümüş para elde edebiliyoruz. Çünkü okyanusta elde ettiğimiz +5 eşyalar 10 milyon gümüş para.

Başlangıçta 1 milyon gümüş para harcadığımız +1 eşya ile zaman içerisinde 90 milyon gümüş para elde edebiliyoruz. Bu en yüksek karlı takası bize sunuyor.

Takas Yapmak için Tavsiyeler

Oyunda kimse Takasa direk Karak ile başlamadı. Herkes ya Epheria Yelkenlisi ya da Epheria Fırkateyni ile başladı. Zamanla gemiyi geliştirip önce Ticaret Gemisi sonra ise Karak yaptılar. Eğer Karak yoksa bu takas yapmanıza engel değildir.

Deniz sandığınız kadar eğlenceli değil. O nedenle sıfırdan takasa başlayacaksanız 50 level altı bir karakter tercih etmelisiniz. Yatırımınızı ona göre yapın. Çünkü toxic oyuncular ve korsanlar size ateş edemez. Sizde yolunuza devam edebilirsiniz. Denizde, karada olduğundan çok daha fazla toxic diye tabir edebileceğimiz oyuncu mevcut. Birkaç dakika AFK kalsanız hemen sizin geminizi batırmaya çalışırlar.

Denizde 50 level altı olduğunuz için deniz yaratıklarını öldüremezsiniz. Gemi geliştirme görevleri için malzemelerinizi farklı bir karakterle Oquilla Gözü görevlerini yaparak elde etmeye çalışabilirsiniz. Deniz hoşunuza mı gitti? ama bana uyup 50 level altı bir karakterle yola çıktınız. Bundan dolayı kızgın mısınız? Kızmayın :) Gidin 50 level üstüne kasın oyununuza devam edin.

Kullanabileceğiniz 3 Liman var. Bunlar İliya adası, Epheria Limanı ve Velia. Bu limanlardaki depo slotlarınızı katkı puanlarını evlere yatırarak geliştirin. Ben Velia biraz içerde kaldığı için kullanmıyorum. Belki Okyanus'a yeni bir güncelleme gelirse Padix adası veya Lema adasına depo oluşturabileceğimiz bir bölge gelir.

Velia önü ve Epheria Önü genelde +1 takasa uygun. Bu şehirlerde yeter miktarda Bira, Izgara Kuş Eti, Kaba Kara Kristal, Keten, Buğday, Arpa, Kıyılmış Et, Sirke, İçki Özü gibi malzemeler bulundurmanız +1 takasınızı kolaylaştıracak. İsterseniz +1 malzemelerinizi bu limanda tutun isterseniz İliya'a aktarın. +1 eşyaları +2 ye dönüştürme yerleri genelde Padix Adası, Lema Adası civarı ve İliya'nın arka kısımları. +2 eşyalarınızı Epheria ve İliya adalarına dağıtın. Buralarda +2 eşyayı +3 eşyaya takaslamak için çok fazla imkan çıkacaktır. Epheria ve İliya adalarına +3 ve +4 eşyalarınızı dağıtın. Genelde +5 eşyaların takası bu adalar etrafında olmakta. Ayrıca Epheria ve İliya'dan okyanus takası mümkün olduğunda çıkabilecek birer geminizin olması işleri oldukça kolaylaştıracaktır.

Takas karakterinizi uçmalı kaçmalı bir karakter yapın. Genelde Lahn buna en uygun sınıf. Böylece iskeleye yanaştıktan sonra uçma skili ile bir anda İskele sorumlusuna ulaşabilir, aynı yöntem ile hemen gemiye çıkabilirsiniz. Bu size zaman kazandırır.

Takas Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Takasa yeni başladıysanız para kazanmanız için henüz erken. Belirli CAP'leri geçip takas yol sayınızı arttırmanız gerekiyor. Maksimum 11 yol takas açılacaktır. Bunu daha önce sitemizde paylaşmıştık. Yol sayınız arttıkça +5 eşya takası imkanı artmakta. Örneğin 11 yol açıksa Tek listede 220 milyon gümüş para kazanabilirsiniz. Değerli Paket olduğunu varsayarsak 3 kere listeyi yenilediğinizi düşünürsek bu rakam 660 milyon gümüş para olacaktır.

Tabiki bitmedi. Denizcilerinizi aktif kullanırsanız birçok değerli eşyayı size denizden çekip çıkaracaktır. 30-100 milyon gümüş arası günde kazanabilirsiniz.

Yine bitmedi. Takas listenizdeki Karga Parası takaslarınıda yapıp günde 2500 karga paraası kazanırsanız 1 adet Manos aksesuar elde edeceksiniz. Oda 180-200 milyon gümüş para arası satılmakta. Yani Toplamda 900 milyon gümüş para civarı elde edebilirsiniz.

Takas Esnasında Asla yapmamız Gereken Şey Nedir?

Her ne olursa olsun +4 eşyalarınızı satmayın. 2 milyon gümüş para ediyor fakat bunu yapmayın. Bu eşyaları olabildiğince depolayın. Bazı günler fazla vaktiniz olmadığında hızlıca +5 takaslarınızı yapıp listeyi yenileyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Video kategorisinden Yazılar