Stranded Deep Sal Gölgeliği Nasıl Yapılır?

16 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 3 saniye

Stranded Deep de hayatta kalmak için diğer adalara gitmeniz gerekmektedir. Can salı ile işkence olmaktadır oyun. Bunun yerine kendi salınızı yapabilirsiniz bu durum daha rahat olacaktır. Oyunda geceleri sal ile seyir halindeyken yön bulmak zorlaşabilir bunun için gündüzleri ilerlemek daha iyi bir yöntemdir fakat şöyle bir sorun var. Adalar arası seyahat ederken güneş sizi terletecek ve serinlemezseniz su kaybı yaşayıp belli bir süre ardından öleceksiniz.

Stranded Deep Adalar Arası Seyahat de Nasıl Serinlenir?

  • Aleovera merhemi kullanabilirsiniz fakat bu her seferde size kaynak israfı olacak seyahat de kullanmak yerine adalardan malzeme toplarken kullansanız daha karlı çıkarsınız bu durumdan.  Bu yöntemi pek tavsiye etmem.
  • Seyahat sırasında okyanusa girebilirsiniz fakat buda köpek balıklarının ortasına düşmek demek. Buda kolay yoldan ölümünüz demek. Bu durum içinde çözüm var köpek balığı savar kullanabilirsiniz fakat alsan balığı bulmak zor ve uğraştırıcıdır. Sırf serinlemek için köpek balığı savar kullanmak ise mantıksız olur.
  • Salınıza sal gölgeliği kurmak size tavsiyem sal dümeninizin olduğu yere kurmaktır. Bu durum sizin terlemenizin önüne geçer hatta az da olsa bir terleme varsa bu gölgeliğin altına geçerek serinleyebilirsiniz. Bu şekilde okyanusa girme derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Stranded Deep Sal Gölgeliği Ana Şablon:

Sal gölgeliği istediğiniz kadar yapabilirsiniz fakat bu durum sal zemini ile doğru orantılı olduğu sürece mümkündür. Sal gölgeliği yapmak için bazı temel eşyalara ihtiyacınız var. Bunlar:

  • Dört tane odun.
  • Bir tane bez.
  • Bir tane halat.
  • Bir tane çekiç.

Odun için palmiye ağaçlarını kesin ya da ada zeminlerinden toplayın. Dört tanesini çantanıza ekleyin.

Bez için birkaç farklı yöntem var. Birinci yöntem ise diğer adalara gidin ada zemininden toplayın. İkinci yöntem okyanustaki batıklara dalın odun veya metal konteynırlardan toplayın. Üçüncü yöntem ise dört tane lifli yaprakları çantanıza ekleyin daha sonra daha önce kurmuş olduğunuz tezgahın önüne gidin ‘C’ tuşu(hızlı üretim kısa yol tuşu) basın açılır menü ile karşınıza bez çıkacak seçin ve üretilmiş olacak ardından çantanıza eklenmiş olacak.

Palmiye fidanı ya da yuka bitkilerini kesin ortaya çıkan lifli yapraklardan dört tanesini çantanıza ekleyin daha sonra ‘C’ tuşuna basın açılır menüden halatı seçin ve üretim tamamlandıktan sonra çantanıza eklenmiş olur.

Okyanustaki batıklardan işlenmiş çekiç bulun ya da ilkel çekiç üretin.

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin daha sonra ‘E’ tuşuna basın tekrar ‘E’ tuşunu kullanarak taşıtlar menüsünü bulun ardından soldan ikinci simge olan taşıt parçaları simgesine tıklayın. Ardından sal gölgesini seçin fakat üretimi yapmak için çekiciniz olması gerekmektedir. Daha sonra herhangi bir sal zeminine yerleştirin tavsiye olarak sal dümeninin olduğu yere kurarsanız daha iyi olur sizin için.

 

Stranded Deep Sal Gölgeliği Nasıl Kullanılır?

Sal gölgeliğini sal zeminine yerleştirdikten sonra adalar arası seyahatte terleme oranınız artarsa eğer birkaç dakika bekleyin ve gölgeliğin altına geçin ve terleme değeriniz düşmüş olur. Bunun yerine sal dümeninin üstüne kurduysanız hiç vakit kaybetmeden serinlemiş olursunuz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar