PUBG Mobile Klasik Mod Harita Seçimi

28 Ocak 2021 0 Yorum 3 dakika, 50 saniye

Fps oyunları içerisinde mobil platformda en çok tercih edilen oyunlardan birisi olan pubg mobile de en çok tercih edilen mod tartışmasız klasik moddur. Sıralama için puanlarında belirlendiği bu 5 farklı tarzda harita mevcuttur. Farklı özellikler ve kısmen de olsa farklı silahlar bulunduran bu haritaların seçimi, sıralamaya oynuyorsanız yada oynadığınız maçtan daha fazla zevk almak istiyorsanız çok daha önemli bir hale gelmektedir. Klasik modda Livik, Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi olmak üzere 5 farklı harita mevcuttur.

Oyunun sol alt kısmında başla butonunun hemen 2 seçenek üzerinde bulunan mod  seçeneğine tıklayarak sol en üstteki klasik butonunu seçtiğimizde haritalara erişim sağlamış oluruz. Bu kısımdan oynamak istediğimiz harita kişi sayısı ve takım arkadaşlarını kapama yada açma seçeneklerini yaparak oyuna istediğimiz ayarlarda başlayabiliriz.

  • Livik Haritası;

Oyundaki yüzölçümü en küçük olan bu harita oyuna diğerlerinden sonra gelmiş bir haritadır. Daha yeni nesil olan bu haritada loot olarakta diğerlerinden daha zengindir. Ayrıca kendine has araçları bünyesinde barındırmaktadır. Genel olarak daha yeşil bir görünüme sahip olan bu harita Famas, M1014, Mk12 ve P90 gibi silahları diğer haritalardan farklı olarak bünyesinde barındırır.

Henüz deneme sürümünde olan bu harita sıralamaya etki etsede bünyesinde diğer haritalar gibi işaret fişeği bulundurmaz. Oyunun çok uzun sürmesini ve uzun uzun loot yapmayı sevmeyen sabırsız oyuncular için çok daha uygun ve eğlenceli bir haritadır.

  • Erangel Haritası;

Oyunun en çok tercih edilen ve genel olarak en sevilen haritası olan erangel yüzölçümü olarak orta düzeyde bulunan bir haritadır. Yine orta seviye loota sahip olan bu haritanın çok tercih edilmesinin sebebi oyundaki en eski haritalardan birisi olmasıdır. Bu haritada oynayan üst düzey oyuncular neredeyse haritanın en küçük yerlerine bile hakimdirler. Yüksek binalar, yeşil alanlar, kurak topraklar gibi kısımları olan bu harita oyundaki diğer haritaların karışımı görüntüsü vermektedir.

Kendine özgü araçları bulunan bu haritada diğer haritalara göre ekstra silahlar bulunmamaktadır. Oyun içerisindeki etkinlikler bu haritada diğer haritalara göre biraz daha fazla miktarda görülmektedir. Zorluk seviyesi en yüksek maçların en fazla görüldüğü harita olarakta nitelendirdiğimiz erangel haritası daha zorlu ve üst düzey maçları sevenler için oldukça uygundur.

  • Miramar Haritası;

Daha çok kurak çöl alanları yüksek binalar ve bolca engebeli alanların bulunduğu bu haritada zorlu erangel kadar yoğun olmasada zorlu savaşlar görülmektedir. Altın Mirado gibi her oyunda 1 tane bulunan kendine özgü araçlarıda bulunan bu haritada Win94, Kısa Çifte ve farklı Revolver türleride ayrıcalı olarak mevcuttur.

Oyundaki yüz ölçümü en büyük olan bu haritada maçlar diğer haritalara göre daha uzun sürmektedir. Daha eğlenceli ve uzun süren keskin nişancı savaşlarıda bu haritada görülmektedir. Çocukluğumuzda izlediğimiz çoğu aksiyon filmlerinde geçen çöl savaşları tadında savaşlar istiyorsanız kesinlikle bu haritayı tercih etmelisiniz.

  • Sanhok Haritası;

Yüzölçümü olarak oyundaki en küçük 2. Harita olan Sanhok un kendine özgü Vietnam ı andıran yeşil bir görünümü vardır. Loot olarak ta oyundaki en zengin 2.harita konumunda bulunan Sanhokta düşük yüzölçümüne rağmen 100 kişi oyunun başlatılması nedeniyle her dakika aksiyonun olduğu maçlar görülmektedir.

Kendine özgü araçları bulunan bu haritada ayrıcalık olarak QBU, QBZ gibi silahlar bulunmaktadır. Aksiyonun hiç bitmesini istemeyen ve yeşil alanlarda kamufle olarak oynamayı sevenler için oldukça uygun bir haritadır.

  • Vikendi Haritası;

Oyundaki en az tercih edilen harita olmasına rağmen seven oyuncuları tarafından sürekli oynandığı için sürekli zorlu savaşlar görülür. Daha çok kuzey Avrupa ülkelerini andıran kar kaplı kentler şeklinde olan bu haritada farklı kar araçları bulunmaktadır.

Bu haritada gerçek hayatta olduğu gibi daha zorlu koşullarda daha dayanıklı olan G36C silahı, ona göre daha nazik olan Scar-L yerine tercih edilmiştir. Beyaz alanlarda daha soğuk kanlı savaşları seven oyuncular için oldukça cezbedici bir haritadır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar