Black Desert Online Avcılık Nasıl Yapılır? Avcılık Rehberi

26 Nisan 2022 0 Yorum 6 dakika, 6 saniye

BDO dünyasında güzel karlı lifeskilller arasında yer alan avcılığa meraklı mısınız? O halde sizler için tüm ayrıntılarıyla bir rehber hazırladık. Eğer avcılık yapacaksanız bu rehbere göz atmadan kesinlikle başlamayın. Avcılık, av tüfeği ile yabani hayvan avlayarak içerisinden et, kan ve post elde ettiğiniz oldukça karlı bir yaşam türüdür. Fakat başlangıçta biraz maddi açıdan maliyetli eşyalar kuşanmanıza gerek olabilir.

Avcılık için Gerekli Eşyalar Nelerdir?

Avcılığı sürekli yapmak istiyorsanız mutlaka TET Manos Avcı Elbisesi'ne ihtiyacınız olacak. Şuan bu eşyayı elde edecek maddi durumunuz yoksa oyun içinde veya şansınıza güvenmiyor ve kendiniz yapmak istemiyorsanız Loggia veya Robeau'nun çok daha ucuz fiyatlı olan elbiselerini alabilirsiniz. Ama mutlaka ve mutlaka minimum TET Manos Avcı Elbisesi'ne ihtiyacınızın olduğunu unutmayın.

TET Manos Avcı Elbisesi

Para kazanmak istiyorsanız herkesin yaptığı avcılığı yapmamanız gerekir. Çoğu oyuncu Tüylü Kurt, Geyik gibi daha az eforlu av sahalarında avcılık yapar. Bu slotlarda bu eşyaya çok gerek yoktur. Ama para kazanmak istiyorsanız Gölge Aslanı, Gergedan gibi av sahalarında avlanmanız gerekir. Bu slotlar, et, kan, post gibi sürekli eşyaların yanında Kara Kristal, Kara Kristal Parçası, Konsantre Sihirli Kara Kristal, Sert Kara Kristal Parçası, Keskin Kara Kristal Parçası, Chapras Taşı gibi maddi açıdan ve diğer oyuncular arasında çok talep gören eşyaları sürekli olarak atar.

Zanaatkar Av Tüfeği

Zanaatkar Av Tüfeği başlangıç için size yeterlidir. Bu eşyayı takabilmek için Zanaatkar seviyede avcı olmanıza gerek yoktur. 400 ve üzeri bir Avcılık becerisine ihtiyacınız olacaktır. TET Manos Avcı Elbisesi kendi başına 300 Avcılık becerisi verecektir. Takı olarak maddi durumunuza göre Logia, Geranoa veya Manos yaşam takıları takarak minimum 400 puanın üzerine çıkabilir ve bu silahı kuşanabilirsiniz.

Zanaatkar 10 ve üzeri bir avcı olduğunuzda silahınızı Usta Av Tüfeği yapmanız gereklidir.

Usta Av Tüfeği biraz daha fazla hasar verecek ve daha kısa sürede yabani av hayvanını öldürmenizi sağlayacak. Bu eşyayı Merkez Pazar'dan satın alabilirsiniz fakat elinizdeki +10 Zanaatkar Av Tüfeğini geliştirerek Usta Av Tüfeğine çevirebilirsiniz.

Usta Av Tüfeği Yapmak için Gerekli Malzemeler:

+10 Zanaatkar Av Tüfeği 100 Adet Dikenli Ağaç Kalas 50 Adet Nikel Külçe
5 Adet Narcion'un Nefesi 200 Adet Kara Taş Tozu  

Yukarıdaki malzemeleri toplayıp Seviye 4 Alet Atölyesi binasından bir işçi aracılığı ile 30-60 dk içerisinde üretebilirsiniz. Yükseltme için +7'ye kadar FS kullanarak yükseltebilir, +7 ile +10 arasında zorla yükseltme yapabilisiniz.

Yaşam Takıları

Oyundaki maddi durumunuz neyi gerektiriyorsa en az onun set halini takmanızda fayda var. Örneğin düşük bütçeli bir avcılık karakteri yapacaksanız minimum Logia TRI TET küpe, kolye, yüzük ve kemer takmanız gerekir. Fakat avcılıktan maksimum eşya elde etmek istiyorsanız minimum TRI Manos Takı seti takmanızı öneriyoruz.

Eser

Eser avcılıkta önemli bir detaydır ve ışık taşı kombinasyonu avcılık için oyuna eklenmiştir. Fakat eser için başlangıçta acele etmenize gerek yok. Avcılık yaparak Avcılık Becerileri eseri elde edeceksiniz. 2 adet Avcılık becerileri eseri elde ettikten sonra(İsterseniz diğer eserleri de kullanabilirsiniz. Avcılık Becerileri eserini düşürdüğünüzde ışık taşlarını sökerek yeni düşürdüğünüz esere takabilirsiniz) Köpek dişi isimli kombinasyonu uygulayacaksınız.

Köpek Dişi Işık Taşı Kombinasyonu

Bu kombinasyon için 1 adet Renkli Işık Taşı, 1 Adet Floranın Işık Taşı: Kapan, 1 Adet Floranın Işık Taşı: Takip ve 1 Adet Ateşin Işık Taşı: Pençe gereklidir. Herhangi 2 taşı herhangi esere takarak toplamda 2 esere bu dört taşı taktığınızda Köpek Dişi isimli kombinasyonu elde edeceksiniz.

Köpek Dişi Kombinasyonu Buffları:

  • Kritik Vuruş Oranı + %8
  • Avcılık EXP + %10
  • Avcılık Becerisi +20
  • Saldırı Hızı +2
  • Kritik Vuruş +1

Bu kombinasyon avcılık mekaniğinin en çok ihtiyaç duyduğu şey olan kritik vuruş için oldukça önemlidir. Ayrıca 20 Avcılık becerisi eklemektedir.

Avcılık için Kostüm

Avcılık için önereceğimiz kostüm oyunun herhangi bir görev serisini bitirdiğinizde verdiği [Onur] kostüm seti. Bu seti taktığınızda Saldırı Hızı +2 ve Beceri Hızı +2 vermektedir. Bu set, silahınızı doldurma hızınızı ve ateş etme hızınızı arttıracaktır.

Uyanış Silahı ve Karanda'nın Kalbi

Avcılık yaparken uyanış silahı takabiliyorsunuz. Yani Avcılık karakterinizin minimum 56 level olması ve herhangi bir derecede(+0 dahi olur) Dandelion Uyanış Silahına sahip olması ve bu silaha Karanda'nın Kalbi eşyasını takmanız oldukça önemlidir. Bu, sizin avcılık esnasında Kritik Vuruş Hasarınızı +%3 oranında arttıracak. Yapmasanızda olur fakat yaparsanız işinize yarayacak bir detaydır.

Sonraki sayfaya geçerek karakter seçimi, iksir, yemek ve toplama aleti konusunda bilgi alabilirsiniz.

Yazı iç Sayfaları:

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar