PUBG Mobile Güç Zırhı Modu

08 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 30 saniye

Pubg Mobile bazı konularda oyuncu talepleri konusunda zaman zaman yetersiz kalsa da, oyun içerisindeki etkileşimi arttırma ve güncel modlar getirerek oyunun sıkıcı bir hal almasına engel olarak oyuncuların, oyun oynarken daha fazla eğlenmelerini ve oyunun sıkıcı bir hal almaması konusunda hep başarılı olmuştur.

Pubg mobile ye yeni gelen Güç Zırhı Modu yada bilinen başka bir adıyla Matrix etkinliği de bu amaçla getirilmiş eski etkinliklerden oldukça farklı ve eğlenceli yeni bir moddur. Henüz çok yeni olan bu mod, oyunun en yeni haritası olan Livik haritasında oynanmaktadır. Oyunun Steam versiyonundaki sürümünden hiçbir eksiği olmayan bu mod, Steam versiyonundakine göre daha fazla talep görmüştür. Tabi bu talep meselesi aktif oyuncu sayılarıyla da orantılı olabilir.

Ayrıca Runik güç modu gibi oldukça eğlenceli olan bu mod oyunun Evo Alanı seçenekleri içerisinde olduğu için çoğu oyuncu tarafından henüz keşfedilmemiş durumdadır. Zamanla çok daha fazla oyuncu bu etkinlikte oynamaya başladıkça savaşlar daha da zorlu ve heyecanlı duruma gelecektir.

Oyun giriş ekranındaki sol alt köşeden, alttan ikinci sıradaki Seçenek veya alttan üçüncü sıradaki seçeneğe tıklayarak pencereyi açınız. Daha sonra sol üstten üçüncü sırada olan Evo Alanı seçeneğine tıkladığınızda çıkan seçeneklerin arasında bu mod mevcuttur. Buradan seçiminizi yaparak başla butonuna bastığınızda oyun başlatılmış olur.

  • İçerik; Henüz Beta sürümü olduğu söylenen bu mod Steam versiyonundaki ile birebir aynıdır. Oyuncular Gerekli kristaller ve Şablonları toplayarak Matrix üssüne gitmeleri gerekmektedir. Bu malzemeler üstler deki çeşitli vücut zırhları ile takas edilebilir. Bu zırhların her biri size farklı ve yeni yetenekler kazandırmaktadır. Normal savaşlardan farklı olarak izlediğiniz çoğu bilim kurgu filmlerindeki gibi yüksek teknolojiler elde ederek savaşmak için çok uygun bir moddur. Her oyuncunun 2 kez yeniden dirilme hakkı vardır. Her yeni dirilmede uçaktan tekrar atlanılır. İlk atlama hariç Uçaktan atladığımız konumda oyuna silahlı başlanır. Toplamda 3 canımız bulunan bu modda savaşlar oldukça uzun ve sert geçmektedir. Alev fırlatma gibi farklı özellikleri de bulunmaktadır. Cephane ikmal, Sağlık ve Silah sandıkları da bulunmaktadır. Ayrıca bu modda bulunan radarları da kullanarak yakındaki düşmanları da tespit etmek mümkündür, klasik modda bulunan Hava yardımı sandıkları da bu mod da mevcuttur.
  • Teknik Özellikler; Şu anda sadece Livik haritasında oynansa da ilerleyen zamanlarda çoklu harita seçeneği veya oyun tarafından atanan çoklu harita seçeneğinin gelmesi öngörülmektedir. Sadece squat takım seçeneği vardır yani 4lü takımlar olarak oynanmaktadır. 4’lü takımlar olarak oynansa da iddialı bir oyuncu iseniz otomatik eşleşme seçeneğini kapatarak  one man squat maçları atabilirsiniz. Öldüğünüz de tekrar dirilme süresi otuz saniyedir. Emülatörden oynayan oyuncular için kontroller ara ara Buga girmektedir ama en kısa sürede bu sorunun çözüleceği söylenmektedir.
  • Sonuç; Bu modun livik haritasında oynanması grafik açısından daha da güncel bir harita olduğu için oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. 2 kez yeniden dirilme özelliği oyunda ilk defa kullanılmıştır. Zırhların verdiği özellikler içerisinde de yükseğe zıplama uçma gibi farklı özellikler oyundaki savaşların çok daha modern bir hale gelmesini sağlamıştır. Ağır silah moduyla aynı kategoride bulunan bu mod da en az ağır silah modu kadar sevilmiş ve talep görmüştür yani bot sayısı oldukça az ve gerçek oyuncularla savaş daha fazladır. Genel olarak bakacak olursak çok farklı ve zevkli yeni özelliklerde teknolojik savaşların olduğu bu etkinliğe göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar