Afk Arena Kahraman (Hero) Yükseltme Rehberi

28 Aralık 2020 0 Yorum 3 dakika, 40 saniye

Afk Arena kahraman kartlarınızın seviyesini nasıl yükseltirsiniz? Mitolojik kahramanlar için neler gerekli? Toplam kahraman maliyeti nedir bu konuda aklınızdaki tüm soruları çözmek adına faydalı bir içerik paylaşıyoruz.

Nadir kahramanı Nadir+ yapmak için aynı kahraman kartından 3 adet elde etmeniz gerekir.

Resimdeki gibi Niru karakterini Nadir+ yapabilmemiz için 3 adet gerekli. 3 Adet olduğunda Ranhom sekmesinden Yükseltme Tapınağı aracılığı ile kahramanı yükseltebilirsiniz.

Nadir kahramanlardan Seçkin kahraman elde etmek için ise öncelikle aynı gruba ait 3 adet Nadir+ kahramana sahip olmalısınız. Örneğin Yabaniler grubundan 3 farklı karakter kullanabilirsiniz.

Bu resimde gördüğünüz gibi Nadir+ Arden ve 2 adet Nadir+ Ogi kullanarak 1 adet Seçkin Arden elde edebiliriz. İlk seçtiğiniz kahraman hangisi ise o yükseltilecektir.

Mavi kahramanlardan mor kahraman elde edebilmek için toplamda 9 Mavi kahramana ihtiyacımız var.

Seçkin(mor) kahramanlardan Seçkin+ kahraman elde edebilmemiz için aynı 2 seçkin kahramanı yükseltebiliriz.

Numisu isimli bu seçkin kahramanı seçkin+ yapabilmemiz için 2 adet seçkin Numisu'ya ihtiyacımız var. Eğer Nadir bir kahramanı seçkin+ yapacaksak toplamda 18 Mavi kahramana ihtiyacımız var.

Seçkin+ kahramanı efsanevi kahraman yapmak için ise aynı kahraman grubundan 3 farklı Seçkin+ kahramana ihtiyacımız var.

Örneğin resimde gördüğünüz Shemira'yı efsanevi yapmam için Mezarda doğan grubunda yer alan diğer herhangi 2 kahramanın seçkin+ derecesine sahipseniz bu üç kahramanı kullanarak 1 adet efsanevi Shemira elde edebilirsiniz.

Not: Burada yer alan bilgi sadece 4kahraman grubu için geçerlidir. Mezarda doğan, Yabaniler, Yaralayıcılar ve Işık Taşıyanlar haricinde yer alan Hipojenler, Göksel Varlıklar ve boyut karakterleri farklı şekilde yükseltilir. Yazının alt kısmında bu konuyuda açıklayacağız.

Efsane+ bir kahraman elde edebilmek için 1 adet Efsanevi kahraman ve aynı kahramanın bir adette Seçkin+ derecesine sahip olmanız gerekmektedir.

Nadir(Mavi) kahramanlar en fazla bu dereceye kadar yükseltilebilir. Seçkin kahramanları yükseltmek için gerekli olan Efsanevi+ yükseltme derecesine Nadir kahramanlarınızı yükselterek onları Mitolojik ve Yükselmiş seviyelerine çıkarabilirsiniz.

Efsanevi+ bir kahramanı Mitolojik kahramana dönüştürmek için aynı derecede ve grupta bir kahramana ihtiyacınız olacak.

Örneğin Efsanevi+ Belinda sahibisiniz ve bunu Mitolojik seviyesine yükselteceksiniz diyelim. Bunun için 1 adet Efsanevi+ derecesine sahip herhangi bir ışık taşıyan kahramana sahip olmanız gerekir. İkisini birlikte kullanarak Mitolojik bir Belinda elde edebilirsiniz.

Not: Burada yükseltme kahramanı olarak Nadirden yükselttiğiniz Hogan, Angelo, Mirael gibi basit kahramanları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mitolojik kahramanı Mitolojik+ yapabilmek için aynı gruba ait herhangi bir Efsanevi+ kahraman gereklidir.

Resimde gördüğünüz gibi Işık taşıyanlar grubunda yer alan Lucius'u Mitolojik+ seviyesine yükseltebilmemiz için herhangi bir Işık taşıyan Efsanevi+ kahraman yeterlidir.

Bir Mitolojik+ kahramanı Yükseltilmiş kahraman yapabilmek için (elimde Mitolojik+ bir kahraman maalesef yok :( resim atamayacağım) aynı kahramanın Seçkin+ derecesinde 2 kopyası gerekmektedir.

Yükseltilmiş bir kahramanı Yükseltilmiş Yıldız seviyesine ulaştırmak ve toplamda 5 yıldıza ulaşmak için her yıldız yükseltmesinde 1 adet Seçkin+ derecede aynı kahraman gereklidir. Şimdi daha iyi anlamak adına tablo yöntemi ile aktaralım.

Nadir+ (Mavi Kahraman)3 adet aynı Nadir kahraman kartı
Seçkin (Mor Kahraman)3 adet aynı gruba dahil Nadir+ Kahraman
Seçkin+2 aynı Seçkin kahraman
EfsaneviAynı gruptaki 3 farklı/aynı Seçkin+ kahraman
Efsanevi+Yükseltilecek Efsanevi Kahraman ve aynı kahramanın Seçkin+ versiyonu
MitolojikAynı gruptan 2 efsanevi+ kahraman
Mitolojik+Yükseltilecek 1 Mitolojik kahraman ve aynı gruptan 1 efsanevi+ kahraman
YükselmişYükseltilecek 1 Mitolojik+ kahraman ve aynı kahramanın 2 Seçkin+ kopyası
Yükselmiş YILDIZYükselmiş kahraman ve onun 1 adet Seçkin dereceli kopyası

Göksel ve Hipojenik kahramanlarda ise Yükseltme sistemi farklı bir şekilde işlemektedir.

Seçkin+Aynı 2 Seçkin kahraman
EfsaneviAynı 2 Seçkin+ kahraman
Efsanevi+Efsanevi kahraman ve onun 1 adet Seçkin+ kopyası
MitolojikEfsanevi+ kahraman ve onun 1 adet Seçkin+ kopyası
Mitolojik+Mitolojik kahraman ve onun 1 adet Seçkin+ kopyası
YükselmişMitolojik+ kahraman ve onun 2 adet Seçkin+ kopyası
Yükselmiş Her Yıldız için1 adet aynı kahramanın Seçkin+ kopyası

Göksel veya hipojenik kahramanları en üst seviyeye ulaştırmak için aynı kahramanın seçkin kartından 24 adet elde etmeniz gerekmektedir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar