BDO - Epheria Fırkateyni Nasıl Üretilir?

06 Mart 2023 0 Yorum 2 dakika, 20 saniye

Black Desert oynarken deniz canavarları avlamak veya okyanus dahil takas yapmak için iyi bir gemiye ihtiyacınız olacak. Şuan için oyundaki en iyi gemileri üretebilmek için Epheria Fırkateyni gereklidir. Başlangıç olarak bu gemiye ihtiyacınız olduğu için öncelikle bunu üretmeli veya satın almalısınız. Fakat oyuncuların aşırı talepleri nedeniyle gemi lisansını merkez pazar üzerinden elde etme ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Kendiniz üretmek isterseniz 2 yöntem vardır. İlk yöntem Bartali yelkenlisini geliştirerek Fırkateyn yapabilirsiniz. Bunun için burada yer alan yazımıza göz atarak aklınızdaki bütün sorulara cevap bulabilirsiniz. Bu yazımız ikinci yönteme yani tamamen en baştan lisans eşyasını kendimiz üretmeye dayalı.

Epheria Fırkateyni Lisansı için Gerekli Malzemeler

25 Adet Epheria Fırkateyni Tasarımı: Bu eşya Epheria Limanında yer alan Philaberto Falasi isimli NPC'den günlük alabileceğiniz Falasi Ailesinin Nezaketi isimli görev aracılığı ile elde edilebilir.

Epheria Limanı, Falasi Ailesinin Nezaketi Günlük Görevi - Black Desert Online

Görevi aldıktan sonra Falasi'nin yakınlarında yer alan 2 adet kutuyu iskeledeki Klan İskele Sorumlusu'na götürüp teslim edeceksiniz. Ardından Falasi'ye dönerek ödülünüzü alabilirsiniz.

450 Adet Yükseltilmiş Keten Kumaş: 5 Adet Parıltılı Toz ve 5 Adet Keten Kumaş öğütülerek elde edilir. Öğütme becerikli bilgisi gereklidir. Aksi halde öğütme işlemi sürekli olarak başarısız hatası verir.

1600 Adet Çam Kaplamalı Kontrplak: 5 Adet Çam Kontrplak ve 50 Adet Hindistan Cevizi ısıtılarak elde edilir. Isıtma becerikli bilgisi gereklidir. Aksi halde ısıtma işlemi sürekli olarak başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

1000 Adet Standart Kare Kereste: 10 Adet Kullanılabilir Kalas kesilerek elde edilir. Kesme becerisi başlangıç yeterlidir. Kullanılabilir Kalas Elde edebilmek için 10 Adet Kütük kesmeniz gerekir.

800 Adet Yeşim Mercan Külçe: Kamasylvia ana görev serisini yaparak veya Bozkır Yeşili Mercan veya aynı seviyede mercan x5 ve Erimiş Titanyum Parçası x25 Isıtılarak elde edilir. Isıtma Becerikli bilgisi gerekmektedir. Aksi halde üretilemez.

Isıtma, Kesme, öğütme gibi işlemleri malzemeleri üzerinize aldıktan sonra L tuşu ile işleme menüsünü açıp sekmelerden uygun olanı seçip gerçekleştirebilirsiniz.

Epheria Fırkateyni Lisansı Nerede Üretilir?

3 seviye tersanede üretilmektedir. Oyunda Epheria limanında bulunan 3-5 nolu evin 2. katını katkı puanlarınızla satın alarak tersane kurabilirsiniz.

Epheria Limanı 3.Aşama Tersane - Black Desert Online

Yukarıdaki malzemelerin Epheria Limanındaki depoda yer alması gerekmektedir. Ayrıca Epheria Limanında veya buraya bağlantı noktaları bağlanmış herhangi bir şehrinizdeki işçi aracılığı ile lisansı üretebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar