New World - Odunculuk Rehberi

26 Aralık 2021 0 Yorum 2 dakika, 55 saniye
New World açık dünyasında karakter gelişimini desteklemek adına lifeskill olarak adlandırılan becerileri de geliştirmekte fayda var. Hem karakter seviyesi arttırmak hem de ihtiyacınız olan eşyaları elde etmek için gerekli parayı kazanmak için oldukça önemli. New World oyunda her yerde bulacağınız eşyaları toplayarak onları işleyip ya da işlemeden pazarda satabilirsiniz. Peki bu eşyaları kim neden alır? Günlük şehir görevleri yaparken birçok eşya istemektedir. Bazı oyuncular toplama yapmayı vakit kaybı olarak görmektedir. Bu nedenle topladıklarınız kolayca pazarda satılır. Bazı oyuncular ise toplama yerine işleme konusunda uzmanlaşmış, genelde işleme yapmayı, silahlar, zırhlar, potlar üretmek için toplama malzemelerine ilgilidir. Bu kişilerde pazardan bolca toplama malzemeleri satın alırlar. Fakat ilk gruba göre biraz daha cimrilerdir. Çünkü onlarda sizin topladıklarınız üzerinden kar elde edeceği için malzemeyi ucuza almaya yönelirler. Odunculuk için bir balta gereklidir. Baltayı pazardan satın alabilir ya da kendiniz üretebilirsiniz.  Birçok online oyunda oyuncuları oyunun genel mekaniği olan dövüş sisteminde tutabilmek için lifeskill için genelde enerji, labor gibi puanlar bulunmaktadır. Bu puanlar bittiğinde lifeskill yapılamaz ve bu puanları yenilemek için zaman gereklidir. New World’ün diğer online oyunlardan ayrılmasını sağlayan (Lifeskill kısmı bakımından) en önemli husus budur. Yani sınırsızca toplama yapabilirsiniz. Odun toplama işlemine başlamak için ilk olarak bir baltaya sahip olalım. Bulunduğunuz şehirde Pazar binası ile etkileşime girerek seviyenize uygun bir balta satın alabilirsiniz. Trading Post binası, oyunda oyuncuların ürettikleri veya topladıkları eşyaları sattığı veya satın aldığı NPC binasıdır. New World NPC’leri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen ilgili makalemize gidiniz. Pazar’da Buy -> Tools > Gathering Tools > Logging Axe kısmına giderek seviyenize uygun bir balta satın alabilirsiniz. Eğer henüz biraz Gold’a  sahip değilseniz üzülmeyin, bunun için gerekli NPC Workshop’dur. Workshop üzerinden etrafta herhangi bir lifeskill ekipmanı takmadan toplayabileceğiniz Green Wood ve Flint’ler ile en basit Flint Logging Axe üretebilirsiniz.
Workshop tezgahına şehirde Tüfek ve ok simgesinden ulaşabilirsiniz. Flint ve Green Wood için şehrin biraz dışına çıkarak çalı ve etrafta parçalanmış kaya parçalarını toplamanız mümkündür. Balta elde ettiğinize göre artık odun kesmeye, toplama yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni başladığınız için öncelikle etraftaki Young Trees yani fidanları kesebilirsiniz. Logging beceriniz 50. Seviyeye ulaştığında Mature Trees yani ağaçları kesebilirsiniz. Logging beceriniz 100.seviyeye ulaştığında Wrydwood kesebilirsiniz. Son olarak 175.seviye logging becerisine ulaştığınızda Ironwood kesebilirsiniz. Tüm lifeskill becerilerinizi görüntüleyip seviyelerine göre yapabileceğiniz etkinlikleri takip etmek için oyun esnasında “K” tuşuna basın. Buradan Trade Skills sekmesine geçerek yaşam becerilerini görüntüleyebilirsiniz. Yaptığınız her toplamdan level EXP elde edersiniz. Yani toplama yaparak seviye kasabilirsiniz. Odunculuk becerisini her yükselttiğinizde ayrıca yine level EXP elde edeceksiniz. Topladığımız odunları satmayıp, işleyerek daha yüksek fiyatlara satabiliriz. Bunun için de size en yakın şehir merkezinde Woodshop yani marangoz tezgahında odunları işleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar