BDO Lafi Bedmountain’in Gelişmiş Pusulası Nasıl Elde Edilir ?

07 Ağustos 2023 0 Yorum 2 dakika, 20 saniye

Black Desert Online dünyasının en fazla yoran eşyası pusuladır. Özellikle Elten isimli mobdan düşen parça gerçekten ömür törpüsü görevi üstlenmiştir. Bu nedenle oyuncuların çoğu bu eşyayı elde etmek için Hystria harabeleri slot vs ile meşhurdur. Eğer sizde gelişmiş pusula yapmaya başlamak istiyorsanız gelin ilk önce bu eşyanın ne işe yaradığından bahsedelim.

Güncelleme sonrası Elten'den düşen parça Tukar Balten isimli mobdan da düşmektedir. Bu da pusula yapımını biraz daha kolaylaştırıyor çünkü Elten'in zor olmasının sebebi mob sayısının az olmasıydı.

Gelişmiş Pusula Ne İşe Yarar?

Partiye aldığınız kişileri yanınıza ışınlar. Bu durum portal veya anahtarla girilen yerlerde de geçerlidir. Örneğin Su Altı bölgesindesiniz ve bir arkadaşınız orayı dönmek istiyor. Pusulanız varsa saniyeler içerisinde arkadaşınızı slotunuza çekebilirsiniz. Ya da Aakman veya Hystria dönüyorsunuz portal arayan birine istediğiniz an yardım edebilirsiniz.

Lafi Bedmountain’in Gelişmiş Pusula Parçaları Hangi Slottan Düşer?

Gelişmiş pusula 3 parçadan oluşur. Bu parçalar, Valencia çölünde bulunan Aakman tapınağı ve Hystria harabelerinden elde edilir.

Aakman Elit Muhafızı (Şans: 0.0005%) / Afuaru (Şans: 0.0005%) > Aakman tapınağı

Elten (Şans: 0.0005%) / Tukar Balten (Şans: 0.0004%) / Afuaru (Şans: 0.0003%)> Hystria harabeleri

Vodkhan (Şans: 0.0005%) / Afuaru (Şans: 0.0005%) > Hystria harabeleri

Alternatif slot etkinliğinde "Hazine parçaları için alternatif slotlar" isimli yazımıza göz atarak ek slotlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Siz hangi parçayı düşürdünüz? Ya da hangi parçayı düşürmeye çalışıyorsunuz? Yoruma yazabilirsiniz.

Parçalar düştüğünde henüz bilinmeyen olarak düşer. Yani yukardaki şekillerde değil de bu şekilde gözükür. Düşürdüğünüz bu parçayı "Kadim Yarık" bağlantı noktası yakınlarında bulunan Ain Greid isimli NPC'den değiştirmeniz gerekir.

NPC'yi bulduktan sonra Takas butonuna basarak açılan kısımda düşürdüğünüz parçayı olması gerekenle değiştirebilirsiniz.

Bendeki parça Aakman'dan düştüğü için Lafi Bedmountain’in Gelişmiş Pusula Parçası ile değiştirdi.

Ek olarak gerekli 3 adet taş bulunmaktadır.

Kanlı Yakut, Okyanus Safiri ve Altın Topaz. Bütün parçaları topladıktan sonra envanterinizde otomatik düzenleyi devre dışı bırakıp aşağıdaki sıralama ile parçaları yerleştirin.

Pusula Parçası VodkhanOkyanus Safiri Pusula Parçası Elten
Kanlı Yakut Pusula Parçası AakmanAltın Topaz

Birleştirme sonrası Lafi Bedmountain’in Gelişmiş Pusulasına sahip olabilirsiniz. Ünvan ve evinize yerleştirebileceğiniz mobilya öğesi için karga adasından görev almalısınız.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar