Stranded Deep Yakıt Damıtıcı

09 Ocak 2021 0 Yorum 4 dakika, 19 saniye

Stranded Deep gibi hayatta kalma oyunlarında kendi adanızdaki kaynak belli bir süre ardından tükenmiş olacak bunun için diğer adalardan kaynak toplamaya başlayacaksınız fakat adalar arası kaynak toplamak için sağlam bir sistem kuramazsanız bu biraz daha sıkıntılı süreç olabilmektedir. Oyun ilk başında oyunun size vermiş olduğu can salı ile gidebilirsiniz fakat bu yorucu olabilmektedir siz ve oyun içi bu duruma ek olarak ne kadar fazla ağırlık olursa çantanızda okyanusa batmanız artıyor ve köpek balığı saldırılarında alabora olma ihtimalinizde artmış oluyor. Hele birde can salı üstündeyken fırtına çıkarsa orada can sıkıcı olmaktadır. Kendinize bir sal yaptınız ama sal yelken kullanıyorsunuz bu durum biraz yavaş olmaktadır.  Bu iş için en iyisi sal motorunu kullanmaktır.  Sal motoru hızlıdır çok rahat adalar arası seyahat etmenizi sağlamaktadır. Fakat sal motorunu çalıştırmanız için yakıt damıtıcı ile patatesten yakıt elde etmeniz gerekmektedir.

Stranded Deep Yakıt Damıtıcı Ana Şablon:

  • Bir adet bidon.
  • İki adet halat.
  • Dört adet odun.
  • İki adet tahta hurda.
  • İki adet kil.
  • Bir adet ateş çukuru.

 Bidon batıklarda bulunan metal dolap veya batıklar içinde rastgele bir yerde olan odun konteynırları toplayarak elde edebilirsiniz. Ondan dolayı bir adaya kaynak toplamaya gittiğinizde olabildiğince dalış yapıp batıkları aramak sizin için oyun içi avantaj sağlamaktadır.

 Palmiye fidanları ya da yuka bitkilerini balta veya bıçak yardımıyla keserek ortaya çıkan lifli yapraklar ile halat elde edebilirsiniz. Lifli yaprakları bir yerde biriktirin ‘C’ tuşuna uzun basılı tutun açılır menüden halatı seçin. Ne kadar alımsa bu işlemi tekrarlayın.

 Ada zeminindeki odunları toplayabilirsiniz ya da palmiye ağaçlarını bıçak(bu işlem uzun sürmektedir) veya balta yardımıyla kesin ve kütükleri parçalayın odun elde etmiş olacaksınız.

 Tahta hurda ada zeminlerinde ya da batıklarda bulma ihtimaliniz var. Fakat işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız daha hızlı bir yolu var odunluk yaparak elde edebilirsiniz. Palmiye ağaçlarını kesin ve kütükleri parçalamadan odunlukta işleyin bu şekilde hurda odun elde edebilirsiniz.

 Maalesef iş kile gelince daha kolay bir yolu yok. Bolca dalış yapmanız gerekmektedir. Fakat dalışlar beraberinde sorunları da getirmektedir unutmayınız. Her dalış da çantanız kazma mutlaka olsun bazen batık gemilerin içinde kil kayaları oluyor bazen de okyanus zemininde ondan dolayı dalışlarda kazmayı yanınızda taşımanızda fayda var. Kil, taşa göre daha nadir bulunmaktadır.

 Bir ateş temeli kurun ve bu ateş temelinin üzerine ateş çukurunu yerleştirin.

 Tüm gerekli malzemeleri çantanıza alın daha klavyenizden ‘C’ tuşuna basın ardından üretim menüsünden yapılar simgesine tıklayın ve yakıt damıtıcıya Mouse sol tuşu ile tıklayın ardından daha önce yerleştirilen ateş çukuru üzerine gelin ve yakıt damıtıcı yerleştirin.

Stranded Deep Yakıt Damıtıcı Ham Madde:

 Yakıt damıtıcıyı kurdunuz fakat nasıl yakıt elde edeceksiniz buda önemli bir sorun. Yakıt damıtıcının ham maddesi patatestir. Fakat birkaç tavsiye vermek gerekirse patates adalar da çok nadiren bulunur. İlk tavsiye patates elinizdeyse sakın Mouse sol tuşuna tıklamayın yoksa yersiniz. İlk patatesi bir tarım arazisini ekin ve alacağınız hasat ile yeni tarım arazisine ekin patatesi bu şekilde en az 3 tarım arazisi ile yaklaşık bir depo yakıtınız ve susuz kalmadıkları sürece sınırsız patatesiniz olacak. Tarım arazisini ekilen patatesler iki oyun gününde hasat alınabilmektedir.

Stranded Deep Yakıt Damıtıcı Kullanım:

 Artık hasat alınan ya da bulduğunuz patatesleri elinize alın ve yakıt damıtıcının üst kısmındaki metal kazana yönelin ve ‘E’ tuşuna uzun basılı tutun patates kazana yerleşecek her bir patates kazanda bir birim yer kaplar en fazla dört patates koyabilirsiniz kazana. Belli bir süre aranın ardından patateslerden yakıt elde edilmiş olacak ve bu yakıtlar yakıt damıtıcısının orta kısmında yer alan kırmızı bidonda depolanmış olacak. Bu elde edilen yakıtları sal motorunda kullanmak için batıklardan bir tane daha bidon bulmanız gerekmektedir. Bidonu elinize alın yakıt damıtıcısındaki depolanmış yakıt bulunan bidona yönelin ardından ‘E’ tuşuna uzun basılı tutun ve yakıt elinizdeki mevcut bidona geçmiş olur bu şekilde yakıtı sal motoruna aktarmış olursunuz.

 Önemli bilgi yakıt sıvı olabilir fakat Hindistan cevizi matara, kırba(su kabı) veya su şişesi ile yakıtı aktaramazsınız. Bidonu batık gemilerden bulmanız şarttır.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar