Grind Ne Demek? Anlamı Nedir?

30 Ocak 2024 0 Yorum 1 dakika, 11 saniye

Grind, video oyunları bağlamında, bir oyuncunun karakterinin seviyesini yükseltmek, belirli becerileri geliştirmek, özel eşyaları toplamak veya oyun içi para birimini kazanmak gibi belirli hedeflere ulaşmak için uzun süre boyunca tekrar eden görevleri veya etkinlikleri yapması anlamına gelir. Bu terim genellikle, önemli bir ilerleme kaydetmek veya belirli bir oyun içi hedefe ulaşmak için önemli miktarda zaman ve çaba harcanması gereken durumlar için kullanılır. Grind, bazen oyuncular tarafından monoton ve sıkıcı olarak algılanabilir, ancak bazı oyuncular için de oyunun zorluklarını aşmanın ve karakterlerini geliştirmenin tatmin edici bir parçası olabilir.

Farklı oyun türlerinde grind kelimesi değişiklik gösterebilir. Yukardaki açıklama aynı zamanda "farm" olarakta adlandırabileceğimiz online oyunlarda değerli eşyalar elde etme yöntemi olabilir. Farm ve Grind'i birbirinden ayırt etme kısmına değinecek olursak, oyunun slot sayısı ile alakalıdır. Çünkü grind İngilizce olarak öğütmek anlamını taşır. Bu olayda Knight Online, New World gibi oyunlarda onlarca düşmanla aynı anda savaşmadığımız için ve genelde bir eşya elde etmek için saatlerce sadece 1 mob kesmemiz gerektiği için farm olarak adlandırılabilir. 

Fakat Black Desert Online, Lost Ark, Metin2 gibi oyunlarda bir slotta onlarca mob olduğu için grind kelimesini kullanabiliriz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyuncu Sözlüğü kategorisinden Yazılar