Stranded Deep Sal Çapası Nasıl Yapılır?

15 Ocak 2021 0 Yorum 2 dakika, 1 saniye

Stranded deep hayatta kalma oyunun da belli bir sürenin ardından mecburi olarak diğer adalardan malzeme toplamaya gitmek zorunda olacaksınız. Malzemeleri alacaksınız ki yeni eşyalara erişim kazanın ve hayatta kalma sürenizi uzatın. Oyunda can salı ile diğer adalara gitmek biraz can sıkıcı durum olabiliyor. Diğer adaya giderken güneş sizi yakıyor ve terleme artıyor. Su ve yiyecek seviyeniz düşüyor. Çok fazla eşya alırsanız can salınız su alıyor. Bunun yerine en güzeli kendi salını yapmanız gerekmektedir. Sal çapası ise aslında çok önemli bir parça salınızın okyanusta sürüklenip gitmesine engel oluyor. İsterseniz okyanusun ortasında çapa atın günlerce orada dursun herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Size tavsiyem çapayı sal dümenin yanına kurmanız olur.

Stranded Deep Sal Çapası Ana Şablon:

  • Dört tane odun.
  • Bir tane halat.
  • Altı tane taş.
  • Bir tane çekiç.

Bir palmiye ağacını kesin daha sonra kütükleri ayırın ve bir tane kütük kesin dört tane odun çıkacak çantanıza ekleyin.

Dört tane lifli yapraklar ile bir tane halat üretin.

Kazma ile kayayı parçalayıp taş elde edin(her bir kayadan altı tane taş çıkar) ya da ada zemininden toplayın.

Kendinize bir ilkel çekiç üretin ya da batıklardan bir tane çekiç bulun.

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin ve çekici elinize alın daha sonra ‘E’ tuşuna basın ve tekrar ‘E’ tuşuna basmaya devam edin ta ki taşıtlar menüsüne ulaşasıya kadar daha sonra soldan ikinci simge olan sal parçalarının yer aldığı simgeye tıklayın ardından sal çapasına tıklayın ve üretilmiş olacak. Daha sonra yapmış olduğunuz sala yerleştirin.

 

Stranded Deep Sal Çapası Kullanımı: Salınıza yerleştirmiş olduğunuz çapayı kullanmak için ilk olarak sal karaya oturduysa çapa inmez. Bunun için salınızı okyanusa itin. Daha sonra sal çapanıza yönelin ve klavyenizden ‘E’ tuşuna basılı tutun çapa inmiş olacak. Çapa inmiş bir vaziyetteyken geminiz hareket etmez veya sizde hareket ettiremezsiniz. Hareket ettirmek için tekrar sal çapasına yönelin ve ‘E’ tuşuna basılı tutun çapa kalkmış olacak geminiz hareket etmeye başlar.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar