Stranded Deep Füme Pişirici

06 Ocak 2021 0 Yorum 4 dakika, 0 saniye

Stranded Deep gibi hayatta kalma oyunlarında su ve yemek çok önemlidir. Bu yazıda yemek sorunu nasıl çözülür ona değinmiş olacağız. Yemek hem sizin sağlık değerlerinizi bozmadan hem de bozulma süresi çok uzun olmalı ki rahat bir şekilde oyunda yaşamınızı sürdürebilesiniz.  Oyunda belli bir sürenin ardından adadaki kaynaklarınız tükenmiş olacak bu süre zarfında diğer adalara kaynak toplamaya gideceksiniz. Bu durumda yine o adada hayatta kalmak için temel yaşam faaliyetleri sürdürmek için su ve yemek ihtiyacınız olacak. Hindistan cevizi ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Fakat bu durumda aşırı tüketimden sağlık faktörleriniz kötü bir duruma doğru ilerleyecek. Bu yazıda size uzun süre dayanabilen kaynakları nasıl oluşturacağınızı göstermiş olacağım. Peki, füme kavramı nedir? Füme, etimolojik olarak duman rengi ile boyanmış anlamına gelmektedir. İşte eski zamanlardan beri atalarımızın eti uzun süre boyunca koruma yöntemlerinden birisidir. Füme etin hava ile ilişiğini keser ayrıca etin içindeki kan ve suyun boşalmasını sağlar bu şekilde et uzun süre boyunca dayanmış olur.

Stranded Deep Füme Pişirici Ana Şablon:

  • Bir adet bez.
  • Bir adet halat.
  • Üç adet odun.
  • Bir adet ateş çukuru.

 

Bez elde etmek için ya tezgâh da üretin ya da adalardan toplayın. Bir adet bezi çantanıza ekleyin.

Palmiye bitkisi veya yuka bitkisini kesin. Kestikten sonra dört tane lifli yapraklar ile bir adet halat yapın ve çantanıza ekleyin.

Adadan veya palmiye ağaçlarını balta ya da bıçak yardımıyla kesin ve üç adet odunu çantanıza ekleyin.

Ateş çukuru adada ilk hayatta kalma mücadelenizde yapmış olduğunuz bir kamp ateşidir.  Ateş çukuru yapmak için ilk olarak dört adet odun ile bir zemine kamp ateşi temelini yapmanız gerekmektedir. Daha sonra bu ateşin etrafını çevirmek için üç adet taş ile ateş çukuru yapmanız gerekmektedir.

Tüm gerekli kaynakları çantanıza ekleyin daha sonra klavyeden ‘C’ tuşuna basın ardından üretim menüsünden sol hizadan dördüncü sırada yer alan yapılar simgesine tıklayın ardından füme pişiriciyi bulun ve öncesinde yapmış olduğunuz ateş çukuru üzerine doğru hizalayın her şey nizamına göre olunca füme pişici beyaz renkte olacak ardından Mouse sol tuşuna tıklayarak yerleştirin.

 

Kamp Ateşi ve Füme Pişirici Arasında Fark:

  • Kamp ateşinde sadece bir adet et pişirebilirsiniz. Ama füme pişirici size tek seferde altı adet et pişirmenizi sağlar.
  • Kamp ateşinde pişirilen etler tüketilmez ise piştiği halde bozulabilir. Fakat füme pişiricide pişirilmiş olan etler fümelendiği için daha uzun ömürlü olmaktadır.
  • Kamp ateşinde bir et pişirmek için hem odun masrafına girmiş olursunuz hem de zaman. Füme pişiricide tek bir seferde altı adet et pişirildiği için aynı odun ile daha fazla et pişirmiş olursunuz ve zamandan tasarruf sağlamış olursunuz.

Füme Pişirici Kullanımı:

 Elinize dört adet odun alın daha sonra füme pişiricinin ateş çukuruna yönelin ve klavyenizde ‘E’ tuşuna uzun basılı tutun ve gösterge bir birim ilerlemiş olacak. Bu işlem dört kere tekrarlayın. Yakacaklar eklendi et pişmesi için ateş gerekmektedir. Bunun için çırayı elinize alın ve ateş çukuruna yönelin ‘E’ tuşuna basılı tutun ve Mouse sol ve sağ tuşlarına kırmızı gösterge dolasıya kadar sürekli olarak basın kırmızı gösterge dolduktan ateşi yanmış olacak. Avlamış olduğunuz hayvanları bıçak yardımıyla etlerini kesin ve elinize alın daha sonra füme pişiriciye yönelin elinizde etler olacak şekilde ‘E’ tuşuna uzun basılı tutun ve altı adet eti yerleştirin. Biraz zaman geçtikten sonra etler pişince size tek seferlik bir zil sesi ile etin piştiğini bildirecek fakat eti hemen toplamayın biraz daha bekleyin etler fümelensin. Fümelenme işleminin ardından ‘E’ tuşu ile etleri toplayın.

 

 

Bu yazımızda Stranded Deep için hayatınızı sürdürmek için temel faktörlerden birisi olan yemek ve yemek daha uzun nasıl saklanır hakkında neler yapılması gerektiğini adım adım bahsetmiş olduk. Yeni yazılarımıza göz atarak ihtiyacınız olan bilgiye kolayca erişebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar