Farming Simulator 22 Seracılık Nasıl Yapılır?

10 Nisan 2024 0 Yorum 2 dakika, 39 saniye

Farming Simulator 22'de ufak arazilerde bile yüksek ve devamlı gelir elde edebileceğiniz, az uğraş gerektiren sektörlerden birisi seracılıktır. Seralar her mevsim ürün hasat edebileceğiniz dilerseniz otomatik olarak satabileceğiniz dilersenizde stoklayıp istediğiniz zaman elinizdeki ürünleri ilgili alıcılara teslim ederek gelir elde edebileceğiniz tarım üretim tesisleridir.

Ayrıca oyunu üretim odaklı oynamak isterseniz ara mamülde yetiştirebilirsiniz. Örneğin fırında kek ve pasta gibi ürünler elde etmek için çilek yetiştirmeniz gerekir. Çileği sera aracılığı ile yetiştirebilirsiniz. Herhangi bir şey yapmadan direkt yetiştirdiğiniz çileği fırına gönderebilirsiniz.

Seranın tek gideri sudur. 3 farklı ürün yetiştirebilirsiniz: Marul, Çilek, Domates.

Sera Nasıl Kurulur? 

"P" tuşuna basarak mağazayı açın. Ardından inşaat bölümüne gelin. Buradan üretim sekmesi altında yer alan Seralar kısmından bütçenize uygun serayı seçerek kendi arazinize kurabilirsiniz.

Sera Nasıl Kurulur?

Küçük, Orta ya da büyük sera üretim miktarı, stok ve su kapasitesi konusunda birbirinden farklıdır.

Üretim Zincirleri

Kurduğunuz seralar üretim binaları olduğu için ESC > Üretim Zincirleri menüsünden yönetebilirsiniz. Burada üretmek istediğiniz ürün veya ürünleri seçerek aktif et butonuna basıp, sağ kısımda giden ürünler kısımda ürünlere tıklayarak çıkış modunu değiştir butonuna basarak ürünün nasıl bir çıktı yapmasını belirleyebilirsiniz.

  1. Depolanıyor: Ürün üretildikçe kendi palet noktasında size çıktı verir ve istediğiniz zaman bu çıktıyı satabilirsiniz.
  2. Satılıyor: Ürün her saat düzenli olarak satılır.
  3. Dağıtılıyor: Bu ürüne ihtiyaç duyan bir başka üretim tesisiniz varsa otomatik olarak oraya gönderilir.

Sera Nasıl Sulanır?

Seralarınızı sulamak için bir su tankına sahip olmalısınız veya dere ya da göl gibi su kaynağına gitmelisiniz. Eğer bi su tankı satın almak istiyorsanız mağazadan inşaat bölümüne gelin, Binalar sekmesi altında yer alan konteyner kısmından bi su deposunu kendi arazinize kurabilirsiniz.

FS22 Su Tankı Nasıl Kurulur?

Su tankından veya gölden su çekip seraya götürmek için bi su tankerine ihtiyacınız olacak. Bunu Fs22 modlarını indirerek veya mağazadan ekipman > hayvancılık kategorisi altında yer alan herhangi bir su tanker römorku satın alarak gerçekleştirebilirsiniz.

FS22 Su Tanker Römorku

Satın aldığınız ekipmanı su tankına yaklaştırıp R tuşu ile doldurun. Ardından seranın önünde yer alan su variline yaklaşıp I tuşuna basarak seraya boşaltın.

Seraya Su boşaltmak

Su takviyesini yaptıktan sonra artık zaman geçmesi yeterlidir. Çıktı seçeneğinize göre ürünler üretilmeye başlanacaktır. Eğer depolanıyor seçeneğini seçtiyseniz seranın palet depolama kısmında ürünler gözükmeye başlayacaktır.

FS22 Sera Üretimi

Bu ürünleri forklift yardımı ile bir römorka yükleyip satış noktalarına götürüp satabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar