Mobile Legends Sıralı Maç Sistemi

29 Ocak 2021 0 Yorum 4 dakika, 14 saniye

Mobil cihazlardan veya emülatörlerden oynanan moba oyunlarının gözdelerinden birisi olan Mobile Legends’de sıralı maç modu oyuna yeteri kadar vakit ayırabilen ve daha yoğun oyun oynayabilenlerin daha yoğun ilgi gösterdiği bir moddur. Bu modda ki maçlara başlayabilmek için minimum 8 seviye ve 5 farklı kahramana sahip olmak gerekmektedir. Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra sıralama maçlarına katılarak daha zorlu maçlarda mücadele etmek kaçınılmazdır.

Savaşçıdan başlayıp mistiğe kadar uzanan ve 7 farklı ligden oluşan bu sıralama sisteminde bulunduğun lige göre ban pick  ekranında farklılıklar mevcuttur. Ayrıca ligin içerisindeki kademe anlayışı yukarıdan aşağıya doğrudur. Yani Savaşçı 3, Savaşçı 2, Savaşçı 1 gibi gitmektedir. Maçlarda kazandığımız anlarda aldığımız yıldızlarla seviye atlarız ve zireveye doğru yolculuğa başlarız.

Sıralama maçlarına giriş ekranında ortada alt kısımda bulunan seçim sistemindeki oklardan sıralı seçeneğini ayarlayarak başlayabiliriz.

  • Savaşçı Ligi;

Oyundaki en düşük olan lig Savaşçı 3 ten başlayıp, Savaşçı 1 de son bulmaktadır. Her seviye için 3 yıldız kazanmak gereklidir. Bu ligde genel olarak oyuna yeni başlayan tecrübesiz oyuncular bulunmaktadır. Zorluk seviyesi olarak bu sistemde oyunun en kolay ligi olan bu ligi geçmek oldukça kolaydır. Bu ligde sezon sonu ödülleri 1 Premium sandık kuponu, 100 Bilet ve 1000 Savaş Puanıdır.

  • Elit Ligi;

Adından da anlaşıldığı üzere bir tık daha elit oyuncuların bulunduğu ama yine de zorluk seviyesi olarak aşağılarda kalan bu ligi geçmekte oldukça kolaydır. Her seviye için 3 yıldız kazanmak gereklidir. Savaşçı ligindeki gibi Elit 3 ten başlayıp, Elit 1 e kadar olan bu ligde tecrübe kazanmak daha üst ligler açısından önemlidir. Bu ligde sezon sonu ödülleri 3 Premium sandık kuponu, 200 Bilet ve 2000 Savaş Puanıdır.

  • Usta Ligi;

Oyunda ustalaşmaya başlamış oyuncuların bulunduğu bu ligde orta düzey seviyesine yakın oyuncularla ve daha zorlu savaşlarla diğer 2 alt lige oranla biraz daha fazla karşılaşılır. Genelde bireysel yeteneklerle maç kazanması mümkün olan liglerden bir tanesi de usta ligidir. Usta ligi Usta 4 den başlar ve Usta 1 de son bulur. Her seviye için 4 yıldız kazanımı gereklidir. Sezonu bu ligde tamamlamamız durumunda Sezon seçkin kostümü, 300 bilet ve 4000 savaş puanı kazanırız.

  • Büyük Usta Ligi;

Artık bireysel olarak kendini iyice geliştirmiş takım olarak oynama alışkanlığı kazanmış kişiler için geçilmesi gereken son lig olan büyük ustada oldukça yetenekli oyuna ve herolara hakim oyuncular bulunmaktadır. Usta 5 te başlayan serüven Usta 1 de son bulur. Usta ligi ve daha üst ligler için her seviyede 5 yıldız kazanmak gereklidir. Hero banlama(Ban pick) ekranının mevcut olmadığı aynı anda takım içerisinde farklı karakterlerin seçildiği son ligdir. Sezon sonu ödülleri olarak, Sezon seçkin kostümü, 600 Bilet ve 7000 Savaş puanı elde ederiz.

  • Epik Ligi;

Hero Yasaklamanın ve Takım olarak stratejik savaşların başladığı en alt seviyedir. Zorluk seviyesi olarak daha önceki seviyelerden yukarıda olan bu ligte sırasıyla hero banlanır ve sırasıyla kahraman seçimi yapılır. Bu seçimlerin sırayla yapılmasının sebebi rakiplerin birbirlerine karşı önlem alarak takım olarak oynamayı ve daha fazla el becerisini ortaya çıkarmaktır. Kahraman banlamanın sebebi ise kendi herolarınızı durduracak heroları rakibin almasını engellemektir. Epik 5 te başlayan bu lig, Epik 1 de bitmektedir. Sezon sonu ödülleri olarak, Sezon seçkin kostümü, 1000 Bilet ve 12 000 Savaş puanı elde ederiz.

  • Efsane Ligi;

Mobile Legends de çoğu oyun gibi lig sistemindeki isimlendirmeleri o ligde bulunan oyuncularına ithafen vermiştir. Efsane liginde oyunda efsane olma yolunda giden oyuncular bulunmaktadır. Yani stratejik savaşlara oldukça hakim takım olmayı başarabilmiş oyuncular ve takımlar bu ligde bulunurlar. Oynaması ve yükselmesi oldukça zor olan bu lig çok fazla emek ve sabır istemektedir. Oyunun en üst kademesinden hemen bir önceki kademe olan bu ligde olan oyuncular oldukça tecrübeli ve tehlikeli oyunculardır. Bu lig de Efsane 5 te başlayıp, Efsane 1 son bulur. Sezon sonu ödülleri olarak, Sezon seçkin kostümü, 1500 Bilet ve 20 000 Savaş puanı elde ederiz.

  • Mistik Ligi;

Oyundaki en üst düzey olan bu lig sıralamaya giren oyuncuların bulunduğu, oyunun zorluk seviyesi en yüksek ligidir. Oyun içerisindeki şampiyonlar ligi olan bu ligde bulunan oyuncular oyunun en iyi oyuncularıdır. Sürekli yıldız kazanarak sıralama yapılan bu ligde sonsuza giden bir yıldız sistemi mevcuttur. Sezon sonu ödülleri olarak efsane ligindekinin harici Ekstra savaş ifadesi ve efsane ligindeki ödüllerin aynını elde ederiz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Mobil Oyunlar kategorisinden Yazılar