2.Dünya Savaşı Filmleri Listesi

19 Ocak 2024 1 Yorum 16 dakika, 56 saniye

Dünyanın gördüğü en kanlı savaş olarak adlandırılan 2.Dünya Savaşı konulu gelmiş geçmiş en iyi filmler listesi oluşturduk. Eğer sizde bu kategoride filmlere ilgi duyuyorsanız ve arasında izlemedikleriniz varsa, tavsiye ediyoruz.

Bu İçerik geliştirilme aşamasındadır ve listeye yeni filmler eklenmeye devam edecektir.

Çöküş - Downfall (2004)

Adolf Hitler'in son 13 gününü anlatan Alman yapımı bir film. 370 bin kişiden fazla bir topluluğun 10 üzerinden 8.2 gibi bir oy verdiği yüksek IMDB puanına sahip 2.Dünya savaşı filmidir. Savaşın son 13 günü, Sovyetlerin Berlin'e girişi ve Berlin'in düşüşünü konu edinir.

IMDB Puanı : 8,6

Film hakkında daha fazla bilgi için IMDB sayfasına göz atabilirsiniz.

En Uzun Gün - The Longest Day (1962)

2.Batı Cephesi yani Normandiya Çıkarması sonrasını konu alır. Amerikan yapımı film IMDB puanı 7.7'dir. Tarihin en büyük deniz çıkarması olan Normandiya Çıkarması tarihini anlatmaktadır. D-Day olarakta bilinen olay 6 Haziran 1944 tarihinde gerçekleşmiştir.

IMDB Puanı : 7,7

Film hakkında daha fazla bilgi için IMDB sayfasına göz atabilirsiniz.

Pearl Harbor (2001)

Savaşın bir başka cephesinin açılış seromonisi anlatmaktadır. Pasifikte sıkışan Japonlar'ın ani bir baskınla Amerikan deniz üssüne yaptıkları saldırıyı ve bir aşk hikayesini anlatmaktadır. Filmden bağımsız olarak bildirmek gerekirse bu saldırı öncesi Amerikalıların burada bir saldırı beklediği veya istihbarat aldığı ve saldırıdan kısa bir süre önce vurucu güçleri olan uçak gemilerini ve birçok savaş gemisini deniz üssünden uzaklaştırmışlardır.

Sanki 2.Dünya Savaşı'na girmek için beklenen bir saldırıda önemli saldırı gücünü kaybetmeden geçerli bir nedene sahip olmak istemeleri gibi. Neyse konuyu dağıtmadan devam edelim.

IMDB Puanı : 6,2

Film hakkında daha fazla bilgi için IMDB sayfasına göz atabilirsiniz.

Er Ryan’ı kurtarmak - Saving Private Ryan (1998)

Almanlar'ın Barbarossa Harekâtı ile Sovyetler'e yapılan Blitzkrieg(Yıldırım Harbi) önceleri iyi gitmişti. Sonraları ise sıkışan cepheye Atlantik Duvarı olarak adlandırılan bölgeden genç ve yetenekli askerler sevkedilmeye başladı. Tarihin en büyük deniz çıkarmasından habersiz yaşlı, techizatı eksik Alman askerlerinin koruduğu Batı Cephesini konu alır. 4 kardeşin savaşa girmek için donanmaya kaydolması, 3 kardeşin bu savaşta ölmesi ile son kalan kardeşi sağ getirmeye çalışan bir takım askerin hikayesi.

IMDB Puanı : 8,6

Film hakkında daha fazla bilgi için IMDB sayfasına göz atabilirsiniz.

U-Bot 571 (2000)

Almanların Avrupa'yı işgalinde önemli rol oynayan U-Bot denizaltılarını konu alan Amerikan yapımı 2.Dünya Savaşı filmidir. Bir grup denizcinin U-Botların şifresini çözmek için sağlam bir şekilde ele geçirme görevi almasını anlatır. Konu dışı ek bir bilgi daha ekleyelim, 2.Dünya Savaşı Almanların yenilgisiyle resmen sonlandıktan dahi sonra halen aktif görevde olan 2 U-Bot, savaşın bittiğini öğrendiklerinde Arjantin'e kaçmıştır.

IMDB Puanı : 6,6

Film hakkında daha fazla bilgi için IMDB sayfasına göz atabilirsiniz.

Yazı iç Sayfaları:

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Sinema kategorisinden Yazılar