PUBG Mobile 3 Parmak Ayarları

17 Şubat 2021 0 Yorum 4 dakika, 2 saniye

FPS oyunları içerisinde mobil platformda en çok tercih edilen oyun konumunda bulunan Pubg Mobile de daha iyi ve profesyonel bir oyuncu olup daha üst seviyelere ulaşmak için oyun içerisinde kendinize özgü ve uygun ayarlamalar yapmak mecbur bir hal almıştır. Çünkü daha üst seviyedeki insanlar daha çabuk ve başarı oranı daha yüksek oyunlar oynayabilmek için bu ayarlamaları yapmıştır. Bu ayarlamaların yanında bolca da pratik gerektiren bu oyunda başarı için gerekli olan kısımlardan bir tanesi de kontrol ayarları kısmından oyun ekranı ayarlamaları yapmaktır. Üçüncü şahıs veya birinci şahıs arasında sadece saydamlık farklı isteyen bu kontrol ayarlamalarına üç parmak ile oynanmasından dolayı üç parmak ayarlamaları adı verilmiştir. Üç parmak ayarlamalarını yaptığınız takdirde keskin nişancı kullanımı, 12 gauge mermi kullanan silahlar gibi silahlarda zorluk çekmezsiniz. Bunun yanı sıra taarruz tüfekleri, bomba kullanımı, yakın dövüş ekipmanları kullanımı gibi birçok ekipmanı kullanırken verimliliğiniz iki katına kadar artabilir. Jiroskop sensörü kullanımı oyunun orjinalinde olan iki parmak ayarları için getirilsede bu seçenekte kullanabilmeniz takdirinde üç parmak oyuncularının da bir adım önüne geçmenizi sağlar.

Ayarlamalar Nasıl Yapılır?Oyun giriş ekranında sağ alt köşedeki yukarıyı gösteren ok işaretine tıklayınız. Açılan pencerede ayarlar seçeneğine giriş yapınız. Ayarlar seçeneğinden sol üst sıradan üçüncü seçenek olan kontroller kısmına tıklayınız. Bu kısımdan klasik veya arena seçeneğinden hangisine bu ayarlamaları yapmak istiyorsanız seçim yapmalısınız. Daha sonra bu karşınıza çıkacak üç seçenek vardır. Birinci seçenekte ateş butonu sabit hareket joystick’ i sabit değil, ikinci seçenekte her ikisi de sabit değil ve üçüncü seçenekte ise her ikisi de sabittir. Ben üçüncü seçeneği kullanıyorum. Kullandığınız seçeneği alt kısımda ki sarı butonda bulunan özelleştir seçeneğine tıklayarak ayarlamalar yapılır.

Orijinal Kontroller:Kontrollerin orijinal hallerin de oyuncu isimleri sol üst köşede solda farklı sağda farklı ateş butonları eğilip kalkma butonları sağ alt kısımda dürbün açma ve değiştirme seçenekleri yine sağ kısımda bulunmaktadır. Bunlar oyunun başlangıç ayarları olup jiroskop sensörü ile kullanıldığında oldukça etkili olunabilmektedir. Bu kombinasyonu yapan üst seviye oyuncular mevcuttur ama yine de üç parmak veya dört parmak ayarlamaları yapıp kullanabilen oyuncular bir adım daha öndedir.

Tavsiye Edilen Üç Parmak Ayarlamaları:Oyuncular zaman zaman farklı şekil de ayarlamalar yaparak üç parmak oynasalar da benimde kullandığım en yaygın olan şekli ateş butonları daha büyük sol üst köşede sol elin başparmağı kullanacak şekilde, hareket joystick’ i yerinde ama hızlı git butonu daha kısa ve boyutu daha büyük şekil de, sağa sola eğilmeler ekranın sağ köşesine geçmiş halde daha büyük boyutalar da eğilme zıplama ve kalkma butonları  sağ alt köşede ama daha büyük boyutlar da oyuncu isimleri kısmı ise orijinal haline göre biraz daha saydam ve sağa kaymış halde bulunmaktadır. Bu ayarlamalar sayesinde sağ elin baş parmağı ateş yükünden kurtulmuştur ve çok daha verimli işlev yapmaktadır bu nedenle ShutGun silahları, Otomatik keskin nişancı kullanımları çok daha verimli bir hal almıştır. Jiroskop ta kullanabilmeniz durumunda sağ elin baş parmağı Aim yükünden de kurtularak eğilme kalkma ve dürbün açma gibi işlevler için kullanılacak tır ve az önceki bahsettiğim durumdan daha da verimli hale gelecektir.

Oyunun orjinal kontrollerin de bulunmayan bu ayarlamaları yaptıktan sonra kayıt ederek ve kodunu kullanarak daha sonra da kullanabilirsiniz. Oyun içi mod değişiklikleri için sadece kontroller kısmına kaydetmeniz yeterlidir fakat hesap değiştirme durumlarında buluta kaydet seçeneğini kullanmalısınız. Burada ki kodla farklı bir hesaba geçtiğiniz de bu ayarlamaları tekrar yapmakla uğraşmazsınız.

Bu ayarlamaları yaptığınız takdirde alışma sürecinde zorlanabilirsiniz. Hassasiyet ayarlarınızı yeniden gözde geçirerek daha önceki makalelerimde tavsiye ettiğim seviyelere almayı deneyebilirsiniz. Alışma sürecinizi hızlandırarak daha da fazla zevk almanız konusunda mutlaka faydası olacaktır. Oyunda çok daha başarılı olmak isteyen oyuncular için özellikle de Cep telefonundan oynuyorlarsa 4 parmak ayarları yerine 3 parmak ayarlarını tavsiye ederim. Cep telefonları ekranlarının Tabletlere oranla daha küçük olmasından dolayı üç parmak ayarlamalarına çok daha uygundur.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar