Black Desert Online En İyi Denizci Hangisidir?

08 Şubat 2024 3 Yorum 7 dakika, 22 saniye

Black Desert Online oynarken bir geminin dümenine geçtiyseniz ihtiyacınız olan şeyler arasında en önemlisi işinize yarayacak bir tayfa olacaktır. Denizciler siz hareket halindeyken size bazı özellikler sağlayabilir. Bunlar, hız, hızlanma, durma, dayanıklılık, rüzgara ve dalga sertliğine karşı direnç olarak sıralanabilir. İyi bir denizci size sağlayacağı faydaya göre değişiklik gösterebilir. Örneğin hız istiyorsanız seçeceğiniz denizci ile manevra kabiliyetinizi arttırmak için tercih edeceğiniz denizci aynı olamaz.

Denizci Nasıl İstihdam Edilir?

Denizci istihdam etmek istiyorsanız, iskele sorumluları ya da Velia'daki Ay Halesi Han'ında bulabileceğiniz Islin Bartali'den 3,000,000 gümüş karşılığında Denizci İstihdam Belgesi satın almalısınız.

Ardından istihdam etmek istediğiniz denizci ile etkileşim kurarak onu işe alabilirsiniz.

Denizciler, İliya Adası, Epheria Limanı ve Velia Ay Halesi Han'ında bulunur. 1 saat süre sonra karşılaştığınız denizciler yenilenir. Server değiştirmek işe yaramayacaktır, istediğiniz denizciyi bulamadıysanız bir saat sonra tekrar buraları ziyaret edebilirsiniz. Bir üstteki görselde Epheria Limanı bölgesindeki denizcileri görebilirsiniz.

Iliya Adası Genel Ürün satıcısı ve Ahır Bekçisi yakınlarında denizciler ile karşılaşabilirsiniz.

Velia'daki Ay Halesi Han'ı denizcilerin yine spawn noktalarından birisidir. Bu üç noktada ihtiyacınıza göre en iyi olan denizciyi tercih edebilirsiniz.

Denizciyle etkileşim (R Tuşu) kurarak Denizciyi İşe Al simgesine tıkladığınızda denizci artık size katılır. İskele Sorumlusuna giderek Gemiyi dışarı alın ve ardından seçeneklerden Denizcileri yönete tıklayın.

Buradan yeni aldığınız denizciyi gemiye atayabilirsiniz. Sağ kısımda denizcinin gemiye yaptığı etkileri görebilirsiniz.

Denizci Sağlığı İyileştirme

Denizciler gemi nefesi tükendiğinde veya ada araştırması sırasında sağlıklarını kaybedebilirler. Bu durumda denizci sağlığını iyileştirmek gerekebilir. İskele sorumlusuna giderek Denizci Yönetimi seçeneğine tıklayıp sağlığını iyileştirmek istediğiniz denizcinin isminin sağ tarafındaki kupa işaretine tıklayabilirsiniz. Ya da bütün denizcilerin sağlığını iyileştirmek için aşağıdaki Tüm sağlığı yenile butonunu kullanabilirsiniz.

Denizci sağlığını yenileyen yiyecekler;

  • Balıkçı Türlüsü: Denizci Sağlığını +100 yeniler.
  • Üzümlü Ekmek: Denizci Sağlığını +1 yeniler.

Hasta Denizciyi İyileştirme

Denizci sağlığı sıfıra düştüğünde denizciler hastalanır ve o denizcinin sağlığını yemek vererek yenileyemezsiniz. Bu durumda Yenilenme İksiri kullanarak denizciyi tekrar eski haline getirebiliriz.

Ada Araştırması

Denizciler seyahat halindeyken rastgele eşyalar elde etmenizi sağlar. Ayrıca Takas yaparken bir adaya yaklaştığınızda Ada araştırması yapabilirsiniz. Bunun sonucunda iyi veya kötü sonuçları olan durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Araştırma yaparken bir miktar gemi gıdası tüketilir.

Denizci Türleri ve Özellikleri

Denizci türleri sağladığı özellikler, ırk, kamara kullanımı, ağırlık, iştah gibi konularda tercih sebebiniz olabilir. Sizler için basit bir liste hazırladık.

Denizci özelliklerinin ne işe yaradıklarını yazmamız gerekirse eğer;

  • Direnç = Hız
  • İvme = Hızlanma
  • Hassaslık = Dönme
  • Kuvvet = Durma
  • Sabır = Top yükleme süresi
  • Enerji = Mesafe
  • Odaklanma = İsabet
  • Görüş Mesafesi = Açı

Aşağıdaki değerler 10 levele ulaşan denizcinin maksimum ulaşacağı değerlerdir. Bu değerlerin altında bir değere de sahip olabilirler.

Saf Goblin Denizci

Saf goblin denizciler, gemi hızına en fazla etki eden denizci türüdür. Düşük kamara ve ağırlığı nedeniyle takas yapanlar için tercih sebebidir. Bu denizci Epheria Limanı bölgesinde ve Velia Ay Halesi Hanı'nda bulunabilir. 10 levele ulaşan Saf Goblin Denizci maksimum 4,3 gemi hızı arttırabilir. Detayları ise;

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 200 ağırlık

Tecrübeli Denizci

Bu tür gemi hızlanması ve çok fazla olmasa da gemi hızına etki eden denizci türüdür. 10 levele ulaştığında 3,3 hızlanma ve 2,3 hız arttırımı gerçekleştirebilir. Bu denizci Epheria Limanı bölgesinde ve Velia Ay Halesi Hanı'nda bulunabilir.

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 250 ağırlık

Meraklı Denizci

Bu denizci türü hızlanma ve durma üzerine etkilidir. 10 levele ulaştığında maksimum 6,9 durma, 5,9 hızlanma sağlayabilir. Ayrıca isabet, mesafe ve görüş açısını etkileme becerisine sahiptir. Bu denizci Iliya Adası'nda ve Velia Ay Halesi Hanı'nda bulunabilir.

10 Karama ihtiyacı 100 İştah 300 ağırlık

Kuvvetli Denizci

Bu denizci türü durma, dönme yeteneklerine katkı sağlar. 10 levele ulaştığında maksimum 4,1 durma, 3,3 dönme özelliğine sahip olabilir. Bu denizciyi tayfanıza dahil etmek isterseniz Iliya Adası'na göz atabilirsiniz.

8 Karama ihtiyacı 100 İştah 250 ağırlık

Kendinden Emin Denizci

Velia Ay Halesi Hanı veya Epheria Limanı bölgesinde rast gelebileceğiniz bir denizci türüdür. Bu denizci 10 levele ulaştığında geminize maksimum 8,3 dönme 4,4 durma özelliği ekleyebilir. Düşük kamara kullanımı nedeniyle çok daha fazla denizci istihdam etmek isteyen oyuncular tercih edebilir.

5 Karama ihtiyacı 100 İştah 300 ağırlık

Akıllı Denizci

Velia'daki handa ya da Epheria Limanı'nda bulabilirsiniz. Akıllı denizci her bir özellikten sağlayan bir türdür fakat çok fazla ağırlık kaplar. Maksimum seviyeye ulaştığında %2 oranında hız, hızlanma ve durma özelliklerini geliştirir. Ayrıca %1.7 oranında dönme yeteneğini de geliştirecektir.

5 Karama ihtiyacı 100 İştah 500 ağırlık

Dirençli Denizci

Velia'daki Ay Halesi Hanı'nda bulabilirsiniz. Gemi durma yeteneğini %6.7 oranında geliştirebilir.

5 Karama ihtiyacı 100 İştah 300 ağırlık

Çalışkan Denizci

Gemi durma ve dönme yeteneğini maksimum %4.7 oranında geliştirebilen goblin denizcidir. Iliya Adası'nda bulabilirsiniz. Gemide kapladığı ağırlık oldukça azdır, bu nedenle tercih edilebilir. Hız ve hızlanma yeteneklerine katkısı ise %1.9'dur.

10 Karama ihtiyacı 80 İştah 100 ağırlık

Denizde Doğmuş Denizci

Gemi hız yeteneğine katkı sağlayan dev denizcidir. Bu denizci yüksek ağırlık kaybına neden olması yüzünden pek tercih edilmemesi gereken bir türdür. Gemi hızına katkısı %3.4 olabilir.

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 500 ağırlık

Gerçekçi Denizci

Velia ve Iliya Adası'nda bu denizciyle karşılabilirsiniz. Görüş açısı yeteneğini %48.1, gemi dönme yeteneğini %10 civarında arttırabilir. Bu denizci, PVP gemi savaşları veya PVE deniz slotları için oldukça yararlı olacaktır.

10 Karama ihtiyacı 100 İştah 300 ağırlık

Dürüst Denizci

Iliya Adası'nda karşılaşabileceğiniz bu denizci gemi hız, hızlanma, durma ve dönme yeteneklerini hemen hemen eşit oranda etkiler. Maksimum seviyeye ulaştığında %2.8 oranında hız, hızlanma ve durma yeteneklerini, %2.1 oranında dönme yeteneğini etkiler.

7 Karama ihtiyacı 120 İştah 100 ağırlık

Hesabı Kuvvetli Denizci

Gemi İsabet ve durma yeteneklerini geliştiren Velia ve Iliya Adası'nda bulabileceğiniz bir denizci türüdür. Maksimum seviyede isabet artışı %12.7, durma artışı %9.6 olabilir.

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 500 ağırlık

Güçlü Denizci

Iliya Adası'nda karşılaşabileceğiniz bu denizci gemi hız, hızlanma, durma ve dönme yeteneklerini birbirine yakın oranlarda etkiler. Gemi hızı artışı %2.7, hızlanma ve dönme artışı %2.3, durma artışı %3.3 olabilir.

8 Karama ihtiyacı 150 İştah 500 ağırlık

Hazine Arayan Denizci

Velia ve Epheria bölgelerinde karşılaşabileceğiniz maksimum seviyeye ulaştığında gemi dönme hızını %6.8 oranında arttırabilecek denizcidir.

5 Karama ihtiyacı 110 İştah 300 ağırlık

Hırslı Denizci

Velia ve Epheria bölgelerinde karşılaşabileceğiniz maksimum seviyeye ulaştığında gemi dönme hızını %6.8 oranında arttırabilecek denizcidir.

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 200 ağırlık

Hızlı Denizci

Iliya Adası'nda karşılaşabilirsiniz. Maksimum levele ulaştığında gemi hızlanma oranını %8.8, mesafe oranını %9.8 arttırabilir.

10 Karama ihtiyacı 100 İştah 250 ağırlık

Sağlam Denizci

Velia ve Epheria'da karşılaşabilirsiniz. Gemi durma hızını %7.9, dönme hızını %4 oranında etkileyebilir.

5 Karama ihtiyacı 100 İştah 300 ağırlık

Mecnun Denizci

Velia ve Epheria bölgesinde bulunabilir.

Hız %1.5, Hızlanma %3.9, Dönme %1.1, Durma %1.7

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 300 ağırlık

Tekne Dolusu Balık Hayal Eden Denizci

Hız %1.5, Hızlanma %4.5, Dönme %1.8, Durma %1.8

Iliya ve Epheria bölgesinde bulunabilir.

13 Karama ihtiyacı 150 İştah 400 ağırlık

Hesapçı Denizci

Hız %1.9, Hızlanma %3.7, Dönme %3.2, Durma %3.2

Velia ve Epheria bölgesinde bulabilirsiniz.

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 300 ağırlık

Tecrübeli Denizci

Hız %2.3, Hızlanma %3.3, Dönme %1.6, Durma %1.2

Velia ve Epheria'da bulabilirsiniz.

10 Karama ihtiyacı 150 İştah 250 ağırlık

Toy Denizci

Toy denizci hakkında bilgi bulamadık.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar