Surviving the Aftermath Ticaret Nasıl Yapılır ?

10 Haziran 2020 0 Yorum 2 dakika, 5 saniye

İnşa ve hayatta kalma temalı yeni Paradox Interactive oyunu Surviving the Aftermath için rehber içerikleri hazırlamaya karar verdik. Oyunda belirli bir seviyeye ulaştığınızda ticaret çok fazla işinize yarayacak. Ticaret yapabilmeniz için bazı adımları aşmanız gerekmekte. Bu adımlar neler ? Ticaret yapılabilecek komşu kolonilere nasıl ulaşabilirim ? Ticaret için hangi eşyalar üzerinde hakimiyet kurmak daha mantıklı ? sorularınıza yanıt verelim.

1# Kapıyı Onarın

Koloniye yeni bireylerin gelmesini ve yeni karakterlerin koloninizde yaşamasını sağlamak için ilk olarak kapıyı onarmalıyız. Ticaret ile ne alakası var derseniz haritada gezinti ve yağmaya çıkabilmek için kapının onarılmış olması gerekiyor. Ayrıca birden fazla karakterle yağmaya çıkıp haritadaki noktaları daha seri açabilirsiniz.

Açtığınız her noktadan yeni bir komşu koloni çıkma ihtimalide o denli artacaktır. Yani komşulara erişmek için haritayı keşfetmeniz gerekiyor. Ayrıca keşfettiğiniz noktalarda araştırma puanı da elde etmelisiniz.

2#Gerekli Araştırmaları Yapın

Surviving the Aftermath dünyasında komşu koloniler ile ihtiyacınız giderecek ticaretler gerçekleştirmek için araştırma yaparak bir bina kurmanız gerekiyor. Exploration sekmesinde ilk araştırma olan Bartering araştırmasını yapmanız gerekiyor.

3# Ticaret Binası Kurulumu ve Çalışan Yerleştirme

Koloni Merkezine yerleştirilen Ticaret Merkezi görüntüsü

Ticaret binası araştırma sonucu açılacak. Şehir merkezinize binayı kurup 2 çalışan atayabilirsiniz. Bu çalışanlar ile aynı anda 2 farklı şehire ticaret için ziyaret yapabilirsiniz.

Ticaret merkezi için 10 odun, 20 tuğla, 5 plastik, 10 metal gereklidir. 2 çalışan kapasitesi vardır. Aynı anda en fazla 2 çalışanla ticaret yapabilirsiniz.

4# Ticaret Yapacak Komşu Koloniler

Genellikle haritanın en köşelerinde bu noktaları bulabilirsiniz. Bazen ise size çok yakın bir noktada da bu komşu kolonilere rastlamanız mümkün. Komşu kolonilerden araştırma puanı, hammadde, yiyecek, silah, elektronik parçaları, mekanik parçalar, araç ve sağlık malzemelerinin yanı sıra tohumda takaslayabilirsiniz. Bir tohumu alıp kolonide yetiştirip ürün haline getirerek diğer kolonilere satabilirsiniz.

Ticaret ekranında açtığınız kolonilere ulaşıp içlerinden herhangi birini seçerek almak istediğiniz malzemeyi seçip, vermek istediğiniz malzemeyi vererek ticareti gerçekleştirebilirsiniz. Ticaret, kolonilerin sizin koloninize uzaklığı dikkate alınarak farklı zamanlarda gerçekleşir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar