Sapiens Taş Kazma Nasıl Üretilir?

03 Ağustos 2022 0 Yorum 1 dakika, 39 saniye

Sapiens, random üretilen bir dünya üzerinde bir takım ilk insanlarla hayatta kalma ve medeniyeti geliştirme üzerine kurgulanmış eko-strateji ve simülasyon kategorilerinde video oyunudur. Bu oyunda elde ettiğimiz herşeyi öğrenmemiz onunla neler yapabileceğimizi keşfetmemize neden olacak. Böylece insanlığımızı geliştirebileceğiz.

Madencilik, cevremizde küçük taşlar kalmadığında çok uzun yollar yürümeden büyük kayaçları veya topraktan taş elde etmemizi sağlayacak. Fakat madencilik yapabilmek için öncelikle Stone Pickaxe yani kazmaya ihtiyacımız var. Oyunda çevredeki herhangi bir ufak taşı inceledikten sonra bu kazmaları yapabilmek için gerekli olan Stone pickaxe head yani kazma başlığını keşfetmiş olacağız.

Ağaçlardan dal parçaları toplamamız yine kazma yaparken ihtiyaç duyacağımız diğer malzeme. Bu iki eşyayı birbirlerine bağlamak gerekecek. Bu nedenle Flax Fiber yani keten lifine ihtiyacımız olacak. Yine harita üzerinde ara ara bulabileceğiniz ketenleri toplayıp, stokladıktan sonra kurumasını bekliyoruz.

Ardından onu da inceleyerek keten ipliği keşfediyoruz.

Şimdi resimli olarak aşama aşama ilerleyelim.

Haritada bolca bulabileceğiniz Plain Rock nesnesine mouse ile tıklayıp Investigate yapıyoruz.

Yine haritada bolca bulabileceğimiz Pine Branch için Investigate butonuna basarak inceleme gerçekleştiriyoruz.

Taş inceleme işlemi bittikten sonra taşla yapabileceğimiz bazı ekipman başlıkları açılacak.

Bir adet Crafting Arena inşa ederek 1 tane Stone Spear head 1 tane de Stone Pickaxe Head üretiyoruz.

Haritada bolca bulabileceğiniz keteni toplayarak stok alanına götürün. Orada bir süre bekleyerek onun kurumasını bekleyin.

Elde ettiğiniz kurumuş ketenlerden herhangi birine tıklayarak Investigate yapın.

İplik yapmayı öğreneceksiniz. Craft Area üzerinden bir adet iplik üretin ve Investigate yapın.

Bir adet dal, 1 adet stone spear head ve iplik alarak incelemeye başlayacaktır. Bu malzemelerden eksik olması durumunda inceleme işlemi gerçekleşmez.

Artık taş kazma üretebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar