PUBG Mobile Lite Winter Pass Etkinliği

05 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 32 saniye

Tencent Games’in daha düşük özellikli telefonlarda daha yüksek verimde pubg mobile oynama fırsatı sunduğu oyunun benzer versiyonu olan Pubg Mobile Lite oyunun normal versiyonundaki Royele Pass a benzer olan, Winner Pass etkinliği mevcuttur. Şu an mevcut olan 21’inci sezonda da her sezon olduğu gibi birçok ödülün verildiği bu etkinlik de cüzi miktarlar veya hiç harcama yapılmadan birçok ödüle sahip olmak mümkündür. Karakter animasyonları, Araç kaplamaları, Silah kaplamaları, Para birimleri, Sandık kuponları gibi birçok hediye verilen bu etkinlik oyun modların da belirli görevleri tamamlamanızı istemektedir.

Bu görevleri tamamlayarak bu ödüllere sahip olunur. Daha düşük özellikli cihazlara sahip olan insanların normal oyunculara oranla oyuna daha az bütçe ayırabileceğini düşünen oyun yapımcıları Royale pass la arasında çok fark olmasada kısmen olarak daha düşük miktarlara bu etkinliği sizlere sunmaktadır. Yine Royale Pass görevlerinde olduğu gibi ücretli ve ücretsiz ödüller olmak üzere 2 grupta yapılabilmektedir. Winner Pass’a yükselten oyuncular bütün ödüllere erişebilirken, hiç yükseltme yapmayan oyuncular ise sadece ücretsiz ödüllere erişim sağlamaktadır.

Ücretli ödüller biraz daha fazla ve çekici olsada ücretsiz ödülleri yaparak ve sezonları iyi takip ederek birçok ödüle ulaşmak mümkündür. Oyun içerisinde görselliği sağlamak amacıyla yapılmış kaplamalar ve kıyafetler düşmanla karşı karşıya geldiğiniz de düşmanın gözünü de korkutmaktadır. Birçok envanter ögesine hiç ücret ödemeden yada mütevazi miktarlarda ödeme yaparak sahip olmak istiyorsanız kesinlikle bu etklinliği yakından takip etmelisiniz.

Oyun giriş ekranında bulunan yukarıdan aşağıya olan bölmelerde WP yazısı bulunan kısma tıklanarak bu görevlere erişim sağlamak mümkündür. Bu bölümde yapmanız gerekenler ve kazanacağınız ödülleri görüntüleyebilirsiniz. Maximum 30 seviye olan bu görevlerin zamanla Royale Pass gibi 100 seviye olması beklenmektedir.

  • Free (Ücretsiz) Ödüller; Şimdilik daha mütevazı ödüllerin bulunduğu bu görevler de BP, Gümüş Parçacık, Görev Kartı ve Kıyafetler bulunmaktadır. Fakat ilerleyen zamanlarda oynanma sayısı ve talep Pubg mobile seviyelerine yaklaştığında Royale pass görevleri gibi ödül sayıları da artacaktır. Yine harcama yapılmadan da mütevazı ödüller kazanma imkanı olduğu için değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
  • Elite (Ücretli) Ödüller; Winner Pass Elit yükseltmesi yapıldığı takdirde birçok ödül ve imkan sunan winner pass etkinliği oyuna daha çok bütçe ayıran oyuncuları Pubg Mobile Lite sürümünde bir adım önde tutmaktadır. Bu ayrıcalıklı tutumun sebebi ise oyuncu sayısı fazla olsada henüz istenilen düzeyde olmamasıdır. İstenilen seviyeye gelindiğinde ve aktiflik pubg mobile deki düzeyde olduğunda görev seviyeleri arttırılacak ve ödüller de maximum düzeye getirilecektir. Araba, kıyafetler, silah kaplamaları, görev kartları, karakter animasyonları, wp sandıkları, gümüş paralar, Bp paralar gibi birçok etkinlik ödülünün bulunduğu elite kısımda çok fazla envanter ögesine az bütçelerle erişmek mümkündür. Oyuna fazlaca zaman ayıran ve ciddi oynayan oyuncular için kesinlikle bu sürümü almalarını tavsiye ederim.

Pubg Lite’dan şu aşamalarda ve şu oyuncu düzeylerinde Pubg mobile etkileşimi ve performansı beklemek hiç de doğru olmaz. FPS oyunları içerisinde hatırı sayılır bir düzeyde oyuncu kitlesine sahip olsa da Mobile versiyonundaki talepleri yakalamasına çok fazla bir süre olduğunu düşünmekteyim. İlerleyen zamanlarda illaki o düzeye gelmesi ön görülen bu sürümde birçok şey birebir olsa da daha mütevazi cihazlar için üretildiğini unutmamak gereklidir. Tabi Tencent Games’in de üzerine düşeni biraz daha fazla yapması gerektiği gerçeğini de unutmamak gerekli ve oyuncu kitlesi olarak biraz daha sabır göstermeliyiz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar