PUBG Mobile Runik Güç Etkinliği

04 Şubat 2021 0 Yorum 4 dakika, 10 saniye

Pubg Mobile Yeterli düzeyde oyuncu sayısına sahip olsa da her zaman daha fazlasını isteyen bir yapım şirketidir. Azla yetinmeyen bu şirket ayrıca oyun içerisindeki etkileşimi ve oyun zevkini de sürekli arttırmayı hedefleyerek FPS oyunları alanında sürekli başarı elde etmekte ve kullanıcı memnuniyeti sağlamaktadır. Steam versiyonunda bir miktar oyuncu kaybetse de bu oyunun mobil versiyonundaki oyuncu sayısı günden güne artmaktadır. Böyle giderse zamanla mobil FPS oyunları konusunda zirveye yalnız başına sahip olabilecektir.

Peki bu başarıyı nasıl elde ediyorlar? Oyuna sürekli yenilikler getirerek oyunu sıkıcı bir hal almaktan kurtarmak bu yolda yaptıkları en önemli şeylerden bir tanesidir.  Runik güç etkinliği de yaptıkları yeniliklerden bir tanesidir. Yakın zamanda getirilen bu etkinliğin çok fazla sevilmesi ve beğenilmesi nedeniyle her sene tekrar eden Yıldönümü, Ramazan ve Noel etkinlikleri gibi tekrar edileceği de öngörülmektedir. Erangel haritasında oynanak bu etkinlikte oynadığımız karaktere 3 farklı animasyon gücü seçeneği verilmektedir.

Ve her animasyonun farklı özellikleri ve yetenekleri sayesinde oyun içerisinde çok kritik işler başarmak mümkündür. Bu animasyonlar Rüzgar, Buz ve Ateş’tir. Oyun içerisindeki runik güç envanter ögelerini toplayarak bu güçleri kullanabilirsiniz. Bu ögeler olmadan güçleriniz aktif olması mümkün değildir. Ayrıca bu runik güçler sizi extra 2 farklı özellik eklemektedir.

Oyun giriş ekranındaki Klasik maç harita seçimlerinden Erangel haritasına tıkladığınızda harita içerisinde bulunan küçük tik işaretli Runik güç seçeneğine tıklayarak bu mod başlangıç seçimlerini yapmış bulunursunuz.

  • Rüzgar; Daha çabuk olmayı tercih eden oyuncuların tercih ettiği bir güçtür. İlk ve en çok kullanılan özelliği olan karakterin hareket hızını arttırmasıdır. Daha hızlı rush atma, loot yapma ve reload yapma gibi birçok avantaja sahip olan bu güç şu anda oyunun en çok tercih edilen ikinci gücüdür. Diğer gücü ise karakter çevresinde bir rüzgar kalkanı açarak karaktere gelen hasarların hatırı sayılır bir düzeyde düşmesini sağlar. Kalkan özelliği de çok kullanılıp sevilse de hızlandırma yeteneğinin daha fazla artı sağladığı düşünüldüğü için daha çok kullanılır. Şu anda oyunun en çok tercih edilen ikinci runik gücüdür.
  • Ateş; Oyunun en az tercih edilen runik gücü olsa da çok fazla sayıda kullanıcının sevdiği, fazlasıyla kullanışlı bir güçtür. En çok kullanılan özelliği Rakipte baygın yapmanız gibi durumlarda açık alanlardan rush atmanızı sağlayan ve cover olarak kullanılabilen silindirik ateş halkasıdır. Çok etkili işler yapabileceğiniz bu özellik bir süre yuvarlanarak giderken arkasında rush atmak mümkündür. Belki de oyunun en zor olan işlemlerinden biri olan, açık alanda rakibin üzerine koşma sorununa çözüm olan tek etkinlik ögesidir. Diğer özelliği ise mermilere alev eklenerek rakibe temas ettiği takdirde ekstra yapma hasarı verir. Buda kullandığınız silahın hasarının artması demektir. Bu özellik fight esnasında size çok fazla artı özellik sağlar.
  • Buz; Oyundaki diğer 2 gücün kullanımı arasında çok fazla fark olmasa ve çok fazla sevene sahip olsa da açık ara farkla lider konumda Buz Runik gücü bulunmaktadır. Çokça sevilen ve avantaj sağlayan bu güç bence de oyundaki en kullanışlı güçtür. İlk özelliği de ikinci özelliğine göre açık ara farkla kullanılmakta olan bu gücün bu kadar tercih edilmesindeki  sebep de ilk gücüdür. İlk gücü istediğiniz alana belirli aralıklarla bir bu duvarı eklemektir. Bu duvar sayesinde çatılara çıkmak, daha yükseğe sıçramak, cover yapmak veya binalara tırmanmak mümkündür. Bazı oyuncular bu özelliği oyun açığı olarak bilinen Bug yapma işlemi için kullansa da oyunun en sevilen özelliği konumundadır. Özellikle toki binaları gibi tehlikeli binalara yerleşen zorlu rakiplerinizi temizlerken bu özelliğin güçlerinden faydalanmanızı şiddetle tavsiye ederim. İkinci özelliği ise buz diyarı efekti hastası olanlar için çok uygundur. Mermiye eklenmiş buz efektleri rakibin hızını kısmende olsa düşürür ve görsel olarak çok şık bir görünüm verir.

Ayrıca oyun içerisindeki görevler konusunda da ödüller veren bu etkinliğin önümüzdeki yıllar içerisinde de gelmesi çok ama çok yüksek ihtimaldir. 7 Mart’a kadar sürecek bu etkinliğe göz atmanızı tavsiye ederim. Aradığınız heyecan ve  oyun kalitesini mutlaka bu etkinlik içerisinde bulacaksınız.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar