Raft Survival Ocean Nomad Demirci Nasıl Yapılır?

16 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 5 saniye

Raft Survival Ocean Nomad mobil hayatta kalma üzerine kurgulanmış ve yapılmış bir oyundur. Demircide birbirinden farklı ham cevherleri işleyebilir ve yararlı metal ve çeşitlerine çevirebilirsiniz.

Demirci Üretilebilir Malzeme Listesi:

 • Çivi
 • Perçin
 • Metal plaka
 • Bakır külçe
 • Kurşun külçe
 • Alüminyum külçe
 • Bakır plaka

Çivi, demircide cevherin eritilip tekrar kalıba sokulması ile elde edilir. Demircide çivi üretebilmek için iki adet kömür ve bir adet cevher ile üç dakikada beş adet çivi elde edebilirsiniz.

Perçin, fırında cevherleri eriterek belli kalıplara tekrardan sokarak elde edilir. Karmaşık tariflerde ve işçiliklerde kullanılmaktadır. Üretmek için demircide dört adet kömür ve bir adet cevher ile üç dakikalık bir zaman diliminde beş adet elde edebilirsiniz.

Metal plakalar, metal külçeden haddelenerek(haddeleme iki merdane arasına metal külçe koyup inceltme işlemidir kısaca anlatılacak olursa) elde edilir. Üretmek için demircide beş adet kömür ve bir adet metal külçe ile dört dakika içinde bir adet üretebilirsiniz. Ek olarak diğer adalardan ve oyuncu sallarını yağmalayarak elde edebilirsiniz.

Bakır külçe, cüruf ve tamamen saf olmayan metallerden rafine edilmiş bakır külçedir. Demircide üretebilmek için iki adet kömür ve iki adet bakır cevheri ile yedi dakika sonunda bir adet bakır külçe elde edebilirsiniz.

Kurşun külçe, cüruf ve tamamen saf olmayan metallerden rafine edilmiş kurşun külçedir. Demircide üretebilmek için iki adet kömür ve iki adet kurşun cevheri ile yedi dakika sonunda bir adet kurşun külçe elde edebilirsiniz.

Alüminyum külçe, cüruf ve tamamen saf olmayan metallerden rafine edilmiş halidir. Demircide üretebilmek için üç adet kömür ve iki adet alüminyum cevheri ile yedi dakika sonunda bir adet alüminyum külçe elde edebilirsiniz.

Bakır plaka, bakır cevherinden haddelenerek elde edilir. Üretmek için demircide bir adet bakır cevheri ve yedi dakika ile bir adet bakır plaka elde edebilirsiniz.

Demirci Ana Şablon:

 • Beş adet metal külçe
 • Yirmi adet metal plaka
 • On adet bez
 • Dört adet kontrplak

Metal külçe, cevherin fırında eritilmesi sonucu elde edilir. Metal külçe elde etmek için iki adet cevher ve iki adet kömür ile dört dakika kırk saniyenizi harcayarak bir adet metal külçe elde edebilirsiniz.

Metal külçeden yapılmış plakalar. Ek olarak atölyede dört adet önemsiz maddesi ile bir dakika otuz saniye içinde bir adet metal plaka üretebilirsiniz.

Bez, adalardan ve denizden elde edebilirsiniz. Bina istasyonlarında ve yapımında kullanabilirsiniz. Tezgâhta dört adet saz ve iki dakika ile bir adet bez elde edebilirsiniz.

Kontrplak, kereste fabrikasında özel işçilik işlenmiş olan ahşap tahtadır. Yapabilmek için bir adet özel ahşap tahta ve beş adet kömür ile altı dakika sonunda bir adet elde edebilirsiniz.

Demirci Nasıl Üretilir?

Ekran sağ alt köşede yer alan çekiç simgeli butona tıklayın.

Ardından sal üzerine yerleştirebilir üretim istasyonları kurmanıza sağlayan ‘üretim’ adlı menüye tıklayın daha sonra demirciyi bulun ve bir kez tıklayın. Arıdan ekran sağ tarafına demirci ve bileşenler gelecek. Bileşenlerdeki şartları yerine getirdiyseniz yaratmak butonuna bir kez basın daha sonra sizi sal görünümüne yönlendirecek. Sal zemini üstünden boş herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz. Sal zemininde bir karelik alanı kaplar.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar