Rise of Kingdoms Medeniyetler ve Özellikleri

27 Eylül 2023 0 Yorum 2 dakika, 50 saniye

Rise of Kingdoms gerçek zamanlı çok oyunculu bir strateji oyunudur. Oyuna başladığınızda hangi medeniyeti seçtiğiniz ilerleme açısından önemlidir. Her medeniyetin birbirinden üstün olduğu bazı özellikler bulunmaktadır. Son güncelleme ile Yunanistan'ın oyuna eklenmesi, oyundaki medeniyet sayısını 14'e çıkarmıştır.

Yunanistan Medeniyeti

Yunanistan Medeniyeti'ni seçerseniz Piyade sağlığı %5, seferberlik ordusu hasarı %5 ve taş toplama hızınız %10 oranında artacaktır. Özel birim olarak Gümüş Kalkanlılar kullanılabilir.

Roma Medeniyeti

Roma Medeniyetini seçmeniz durumunda piyadelerinizin savunması %5, kıtaların intikal hızı %5 ve gıda toplama hızınız %10 artar. Özel birim olarak Lejyonerler kullanılabilir.

Almanya Medeniyeti

Almanya Medeniyeti seçen oyuncular Süvari salırısı %5, asker eğitim hızı %5 ve eylem puanı dolumu %10 hızlandırır. Özel birim olarak Töton Şövalyesi kullanılabilir.

İngiltere Medeniyeti

İngiltere Medeniyeti seçen oyuncuların Okçu birimleri saldırısı %5, kıta eğitim hızı %5 ve müttefik garnizon kapasitesini %20 oranında arttırır. Özel birim olarak uzun yay ustası kullanılabilir.

Fransa Medeniyeti

Rise of Kingdoms oynarken Fransa seçilirse, Kıta askerleri sağlık seviyesi %3, odun toplama hızı %10 ve hastane iyileştirme hızı %20 artar. Özel birim olarak Balta Fırlatıcı birimi kullanılabilir.

Çin Medeniyeti

Başlangıç için ideal kültürlerden birisi Çin'dir. Bu medeniyet oyunculara %3 kıta savunması, eylem puanı dolum hızını %5 ve inşa hızını %5 arttırır. Özel birim olarak Chu-Ko-Nu isimli özel okçu birimi kullanılabilir.

Vikingler Medeniyeti

Viking Medeniyeti seçen oyuncular piyade saldırılarını %5, karşı saldırı hasarını %3 ve kıta yükünü %10 arttırır. Özel birim olarak Vahşi Savaşçı kullanılır.

Mısır Medeniyeti

Yeni başlayacak oyuncular için önerebileceğimiz diğer medeniyet Mısır'dır. Bina inşa ve araştırma hızı %1.5, okçu saldırısı %5 ve seferberlik ordusunun hasarını %5 arttıran özelliklere sahiptir. Özel birim olarak Maryannu kullanılır.

Japonya Medeniyeti

Rise of Kingdoms Japonya Medeniyeti özellikleri ise Kıta saldısırı %3, Keşifçi intikal Hızı %30, kaynak toplama hızı %5 oranında artar. Özel birim Samuray kullanılabilir.

Kore Medeniyeti

Rise of Kingdoms için Kore Medeniyeti seçen oyuncular okçu savunması %5, hastane kapasitesi %15 ve araştırma hızı %3 artmış olacak oyuna başlar. Özel birim olarak Hwarang kullanılabilir.

İspanya Medeniyeti

Rise of Kingdoms İspanya Medeniyeti Süvari savunma seviyesini %5, barbarlardan ve diğer tarafsız birimlerden gelen deneyimi %10 ve kaynak üretimini %20 arttırır. Özel birim olarak İstilacı Süvari birimi kullanılır.

Arabistan Medeniyeti

Arabistan Medeniyeti seçen oyuncuların Süvari saldırısı %5, barbarlara ve diğer tarafsız birimlere verilen hasarı %10 ve toplanan kıtaların verdiği hasarı %5 artar. Özel birim olarak Memlükler süvarileri kullanılır.

Osmanlı İmparatorluğu

Osmanlı İmparatorluğu seçen oyuncular Okçu sağlığı %5, kıta intikal hızı %5 ve etkin beceri hasarını %5 oranında arttırır. Özel birim olarak Yeniçeri okçuları kullanılır.

Bizans Medeniyeti

Rise of Kingdoms Lost Crusade Bizans Medeniyeti oynayan oyuncular Süvari sağlığı %5, taş toplama hızı %10 ve hastane kapasitesini %15 oranında arttırır. ÖZel birim olarak kuşatma silahı birimi kullanılabilir.

Rise of Kingdoms

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İnceleme kategorisinden Yazılar