PUBG Mobile 4 Parmak Ayarları Nasıl Yapılır?

18 Şubat 2021 0 Yorum 3 dakika, 33 saniye

Pubg Mobile'nin son güncellemesi olan rüya takımının bile yüz milyonun üzerinde indirmesi olması, oyunda ne kadar fazla aktif oyuncu olduğunun ispatıdır. Oyun tarafından sızdırıldığı iddia edilen bilgilere göre aktif oyuncuların yarısından fazlası henüz bu güncellemeyi indirmemiş durumdadır. Bu oranda büyük bir kitleye sahip olunan oyunlarda başarılı olmak için ve üst seviyelerde oynamak için sadece çok fazla oynamak ve yetenekli olmak maalesef yetmemektedir. Daha başarılı olabilmek için kendimize özgü hassasiyet ayarları, grafik seçimleri, eşleşme tercihleri ve kontrol ayarları yapmamız gerekmektedir. Kontrol ayarları kısmında oyunun orjinalinde bulunmayan, oyuncular tarafından keşfedilmiş olan üç parmak kontrolleri, dört parmak kontrolleri ve altı parmak kontrolleri bulunmaktadır. 6 parmak daha çok bu işi izleyiciler için yapanlar açısından uygun olmaktadır. Çokta verimli olup başarı getirdiği söylenemez. Görsel olarak çok şık dursa da oyunda verim alma açısından başarılı olabilmek için bence o ayarlarda minimum bir seneden fazla pratik yapılması gerekmektedir. Onun yerine 3 parmak ayarları veya 4 parmak ayarları ile jiroskop sensörü kullanmak çok daha akıllı bir seçim olacaktır. 3 parmak ayarları mobil cihazlar için, 4 parmak ayarları ise büyük ekranlı mobil cihazlar veya tabletler için daha uygundur. Tabletler de jiroskop ayarları sensörü daha yüksek hassasiyetlerde kullanılmalıdır ekran daha büyük olduğu için ekranı çevirmesi daha zordur.

Ayarlamalar Nasıl Yapılır?Oyun giriş ekranında sağ alt köşedeki yukarıyı gösteren ok işaretine tıklayınız. Açılan pencerede ayarlar seçeneğine giriş yapınız. Ayarlar seçeneğinden sol üst sıradan üçüncü seçenek olan kontroller kısmına tıklayınız. Bu kısımdan klasik veya arena seçeneğinden hangisine bu ayarlamaları yapmak istiyorsanız seçim yapmalısınız. Daha sonra bu karşınıza çıkacak üç seçenek vardır. Birinci seçenekte ateş butonu sabit hareket joystick’ i sabit değil, ikinci seçenekte her ikisi de sabit değil ve üçüncü seçenekte ise her ikisi de sabittir. Ben üçüncü seçeneği kullanıyorum. Kullandığınız seçeneği alt kısımda ki sarı butonda bulunan özelleştir seçeneğine tıklayarak ayarlamalar yapılır.

Orijinal Kontroller:Kontrollerin orijinal hallerin de oyuncu isimleri sol üst köşede solda farklı sağda farklı ateş butonları eğilip kalkma butonları sağ alt kısımda dürbün açma ve değiştirme seçenekleri yine sağ kısımda bulunmaktadır. Bunlar oyunun başlangıç ayarları olup jiroskop sensörü ile kullanıldığında oldukça etkili olunabilmektedir. Bu kombinasyonu yapan üst seviye oyuncular mevcuttur ama yine de üç parmak veya dört parmak ayarlamaları yapıp kullanabilen oyuncular bir adım daha öndedir.

Tavsiye Edilen Dört Parmak Ayarlamaları:Üç parmak kontrollerinin aksine 4 parmak ayarları daha çok her oyuncuda kendine özgü konumlandırmalar gösterse de ben daha çok genele yakın orta düzeyde kontroller tercih ediyorum. Bu konumlandırmalar ateş butonları 3 parmak ve orjinaline oranla daha büyük şekilde sol üst köşede hareket joystick butonu yerinde daha büyük ve hızlı yürü butonu daha kısa sağa sola eğilme oyun içi mesajlaşma ve dürbün açma konumu sağ elin işaret parmağı kullanacak şekilde sağ üst köşede ve diğerler hareket animasyonu tuşları sağ alt köşede olmak üzere yerleştirilmelidir. 4 parmak ayarların da butonlar 3 parmak ayarlarına göre daha büyük olmalıdır çünkü dokunma ve alışması 3 parmağa oranla daha zordur.

Ayarlarınızı kaydedebilme olanağına sahipsiniz, oyunda jiroskop sensörü ile uyum göstermeniz ve el becerinizi geliştirmeniz halinde en yüksek verimliliğe sahip olarak oynayabileceğiniz kontrol ayarları 4 parmak ayarlarıdır. Hassasiyet ayarlarınızı daha önce bu konu üzerinde yazdığım makaleye göre ayarlarsanız alışma süreciniz çok daha kolay olur ve verimliliğiniz çok daha fazla oranda artış gösterir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Craft kategorisinden Yazılar