Lost Ark Avrupa Sunucuları Ne Zaman Açılacak?

04 Aralık 2021 0 Yorum 2 dakika, 0 saniye

MMORPG konusunda bu yıl birçok oyun oyuncuya sunuldu. Kimileri hayal kırıklığı yarattı, kimileri ise oyuncuların tabir-i caizse ağzının suyunun akmasına sebep oldu. Beta erişiminde ve oyuncunun sabırsızlıkla beklediği Lost Ark şuan zaten oynanabilir durumda. Fakat oyuncular Rusya, Kore veya Japonya Server'larında oynamak istemiyor. Ayrıca Beta süreci devam ettiği için oyun tam sürüme geçtiğinde karakterleri resmi sunuculara taşıyamayacakları içinde beta sürecinde uzak durmayı tercih ediyorlar.

AmazonGames tarafından yayıncılığı üstlenilen Lost Ark, 31 Mart 2022 yılında tam sürüm olarak piyasaya sürülecek. Beta sürecinde oyuncuların tüm buldukları hataları fixleyen ve oyunculardan aldıkları fikirleri oyuna adapte eden yapımcı firma SmileGate, MMORPG konusunda deneyimlidir.

New Work Hype döneminde birçok online oyunlardan oyuncu çalmayı başarmıştı. Fakat karakter aktarım esnasında yaşanan DUPE(İtem ve para kopyalama) problemi birçok oyuncuyu oyundan uzaklaştırmaya yetti. Her oyunun tarzı farklı olsa da ülkemizde MMORPG denince akla gelen oyunlar arasında Knight Online, Metin2 gibi oyunlar olması, Lost Ark'ın bu oyunlara konsept olarak benziyor olması birçok Türk oyuncuyu bu oyuna yönlendirmeye yetecek bir sebep olarak gözüküyor.

Tam Sürüm Öncesi Nasıl Deneyebilirim?

Mevcut Japonya, Kore ve Rusya sunucularında oyunu beta aşamasında test edebilmeniz mümkündür. Bu bağlantıya tıklayarak oyunun resmi internet sayfasına gidin. Mağaza bölümünden Founder's paketlerinden herhangi birini almanız durumunda oyunun beta aşamasına erişebilirsiniz.

Türkiye'den Oynayabilir miyim?

Bazı oyunlarda bölge kısıtlaması var. Örneğin Mena sunucuları nedeniyle Black Desert Online EU sunucularına giriş yapamıyoruz. Lost Ark bölgesel bir strateji izliyor ama duyurulan bir Mena sunucu grubu bulunmuyor. Açıklanan ve gelecek olan sunucular ise; Japonya, Kore, Rusya, Kuzey Amerika, Avrupa. Daha sonra herhangi bir güncelleme ile Mena veya diğer ülke sunucuları duyurulabilir.

Bu nedenle bunu konuşmak için henüz erken, mevcut bu sunuculara oyunu indirip, Founder's pack alarak şuan giriş yapabilirsiniz. Tam sürüm çıktığında ise bölgesel kısıtlama olayı Mena sunucuları açılıncaya kadar olmayacak. Yani Avrupa sunucusunda oyuna başladığınızda Mena sunucuları gelse bile Avrupa sunucularında oynamaya devam edebileceksiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar