Igor Bartali’nin Macera Günlüğü 8.Kitap Nasıl Yapılır?

19 Ağustos 2023 0 Yorum 3 dakika, 44 saniye

Igor Bartali'nin Macera Günlüğü 8.kitabı, 6 sayfadan oluşur. Bu kitabı bitirdiğinizde ailedeki bütün karakterlerinize kalıcı olarak (Yeni açacağınız karakterlere de uygulanır.) +2 Tüm isabet, +1 Tüm kaçınma, +14 HP, +2LT ağırlık verir.

1.Sayfa: 4 Tekerlekli Vagonda tek başına gezinti yap

4 tekerli vagonu merkez pazardan, Ahır Bekçisinden veya kendiniz üreterek elde edebilirsiniz.

Çiftlik Vagonu ahır bekçisinden satın alarak ahıra kaydedin. Ardından At kaydettiğimiz gibi kaydedip dışarı alın ve bir defa üzerine binin, görev başarılı olacaktır.

Tüccar Vagonu Nasıl Üretilir?

Orman Yolu Vagonu'da üretilebilir. Tüccar vagonu 3.seviyeye kadar yükselen Vagon Atölyesi'nde üretilir. Tüccar vagonu üretmek için gerekli malzemeler ise;

 • 4 adet Vagon Atı
 • 12 Pirinç Külçe
 • 25 Kara Taş Tozu
 • 15 Yumuşak Post
 • 12 Akasya Kontrplak
 • Ve Tüm bu parçaları birleştirecek olan işçi.

Eğer halihazırda Altınova'da bir işçiniz yoksa NPC arama kısmından İş Gözetmeni NPC'sini bulun ve ona giderek bir işçi kiralayın.

Altınova şehrindeki 5-8 no'lu binayı satın alıp vagon atölyesine çevirebilirsiniz. 2. seviyede Tüccar, 3. seviyede soylu vagonu üretebilirsiniz. Her ikisi de 4 atlıdır ve göreve uygundur. Evi satın aldıktan sonra Tüccar vagonu için gerekli malzemeleri Altınova deposuna koyup, No 5-8 binaya tıklayın ve Üretimi yönet deyip Tüccar vagonu üretmeye başlayın.

Bu sayfa görevinin ödülü ise ailenizdeki bütün karakterlere +2 HP verir.

2.Sayfa: Mavi Etiketli Bira Yap

Bu sayfanın görevi Mavi fıçı birası üretmektir. Aşçılık Becerikli 1. seviye olmanız gerekir. Eğer değilseniz çok hızlı şekilde aşçılık kasabilirsiniz. Herhangi bir şehirden katkı puanlarınızla ev almanız gerekir.

Ardından şehirdeki Hancı'dan pişirme tezgahı satın almalısınız. Toplamda 5 adet Mavi Fıçı Birası üretmeniz gerekecek.

Bira Üretmek için Gerekli Malzemeler

 • 5 adet Buğday(Arpa, mısır vb. de olur) Merkez pazardan satın alabilirsiniz, Çiftçilik ile elde edebilirsiniz.
 • 6 adet Maden Suyu Şehirdeki Hancı'dan satın alabilirsiniz.
 • 2 adet Karbonat Şehirdeki hancıdan satın alabilirsiniz.
 • 1 adet Şeker Şehirdeki hancıdan satın alabilirsiniz.

Bira için gerekli malzemeleri üzerinize alıp eve yerleştirdiğiniz pişirme tezgahında bu malzemelerle bira üretmeye başlayın.

Nadir de olsa arada bir Soğuk Fıçı birası üreteceksiniz. Ürettikten sonra sayfa görevi tamamlanacak. Bu sayfanın ödülü, ailedeki bütün karakterlere 2 LT ağırlık ekler.

3.Sayfa: Gelincik Kanı elde Et

Malzeme Satıcısı NPC'sinden kalitesi farketmez 1 adet sıvı toplayıcısı satın alın ve karakterinizin üzerine giyin. Ardından Heidel'de Kral Ormanı, Velia'da Marino Çiftliği çevresinde bolca gelincik bulacaksınız.

Gelinciği öldürün ve F5 ile sıvı toplamayı seçin. Toplamda 5 adet gelincik kanı toplamalısınız. Bu sayfa görevinin ödülü, ailenizdeki bütün karakterlere +2 HP verir.

4.Sayfa: Bilge Adamın Kanı Yap

Kimya seviyenizin Çırak 1. level ve üzeri olması gerekmektedir.

 • 1 adet Berrak Sıvı Reaktif
 • 1 adet Yükseliş izi
 • 2 adet Tilki Kanı
 • 1 adet Keşiş Dalı

Kimya tezgahını herhangi bir şehirde katkı puanı ile satın alacağınız eve yerleştirerek, yukarıdaki malzemeleri işleyip Bilge adamın kanı üretebilirsiniz. Kimya tezgahı, Genel Ürün Satıcısından alınabilir.

Bu sayfa görevinin ödülü ailedeki bütün karakterlere +1 Tüm kaçınma puanı verir.

5.Sayfa: Tranan Underfoe'dan top ödünç alarak hedefi vur.

Bu sayfa görevini yapmak için Velia Demircisi Tranan Underfoe'ye gidip, NPC ile sohbet seçeneğine tıklayıp enerji karşılığında eğitim topu ve top mermisi alıyoruz.

Aldığımız eğitim topunu Cron kalesi surlarına kurarak aşağıda bulunan kuklalara başarılı bir atış gerçekleştirmemiz gerekiyor.

Cron kalesinin surlarına çıktıktan sonra Topa sağ tıklayarak kurabilirsiniz. Kurulduktan sonra Topun envanterini açarak top mermilerini oraya koymalısınız. Bu sayfa ödül olarak ailedeki bütün karakterlere +2 Tüm isabet puanı verir.

6.Sayfa: Tüm Macera Günlüklerini tamamlayıp Kara Ruh ile Konuş

Diğer 5 sayfayı tamamladıysanız Kara Ruhu açıp sohbet kısmından tamamladığınızı belirtip bu sayfayı da tamamlayıp 8. kitabı bitirebilirsiniz. Bu sayfa ödül ailedeki bütün karakterlere +10 HP verir.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Rehber kategorisinden Yazılar