Black Desert Online Bedava Büyük Çit Görev Serisi ve Nasıl Yapılır?

17 Nisan 2022 0 Yorum 3 dakika, 52 saniye

Black Desert Online'da bir büyük çift almak için 10 katkı puanı yatırmanız gerekir. Çiftçilik yapacaksanız elinizdeki tohumların ne kadar çoğunu toprağa dikerseniz o kadar gelir elde edersiniz. Eğer daha önce çiftçilik yapmadıysanız "BDO Çiftçilik Rehberi" başlıklı içeriğimize göz atmanız konu hakkında oldukça fayda sağlayacaktır.

Finto Ailesinden Çit Desteği Görev Serisi

Toplamda 10 görevden oluşan oldukça basit fakat zaman alan görevlerdir. Yine de bu ödül için bu görevleri yapmaya değer.

1# Çiftçilik Hakkında Ne Biliyorsun?

Yeni güncellemeyle şehirlere eklenen yeni NPC Valentine'ye giderek görevi alabilirsiniz. Görevi aldığınızda sizi Finto Çiftliği'ndeki Martina Finto'ya yönlendirecek. Finto Çiftliği'ne giderek Martina Finto ile konuşup görevi tamamlayabilirsiniz.

Bazı şehirlerde Valentine'nin öğrencileride bulunabilir. Görevi o NPC'den alabilirsiniz. Bu NPC'ler genelde imparatorluk üretim teslimatları yapılabilen şehirlerde yer alır. Resimdeki NPC Heidel'de yer almaktadır.

2# Patates Toplayalım

Finto Çiftliği'ndeki Martina Finto etraftaki patates tarlalarından 3 tane patates toplamanızı isteyecek. Etraftaki patates tarlasına girerek toplanabilir patateslerden 3 adet toplayıp Martina Finto'ya teslim ederek görevi tamamlayabilirsiniz.

3# Daha fazla Patates Elde Etme Yöntemi

Martina Finto ile konuşup(2.görevi tamamladıktan sonra) görevi alabilirsiniz. Bu görevde Martina Finto ile konuşarak 3 katkı puanına küçük çit kiralamamız gerekli. Kiraladıktan sonra tekrar Martina Finto ile konuşup görevi tamamlayabilirsiniz.

4# Benim Küçük Çiftliğim

Çit kiralayıp 3. görevi tamamladıktan sonra tekrar Martina Finto ile konuşarak 4. görevi alabilirsiniz. Size görev nesnesi olarak 4 adet patates tohumu, inorganik gübre verecek. Çiti yakınlarda gösterdiği yere envanteri açarak tıklayıp kurun, daha sonra patatesleri çite yerleştirin. Ardından herhangi bir patatese yaklaşıp İnorganik gübreyi kullanın. Daha sonra Martina Finto'ya giderek görevi tamamlayın.

5# Mahsüllerin yetişmesini Engelleyen Faktörler

Martina Finto ile konuşarak görevi alın. Ardından mevcut çitleriniz varsa onları veya yeni kurduğunuz bu küçük çitte yetişen ürünler için Budama ve Böcekleri temizleme eylemi gerçekleştirmeniz gerekecek.

Ektiğiniz ürünlerin büyümesini engelleyen bu iki eylemi birer defa gerçekleştirerek budama ile ince dal, böcekleri temizle ile tırtıl elde edeceksiniz. Bu iki eşyayı elde ettikten sonra gidip Martina Finto ile konuşup görevi tamamlayabilirsiniz.

6# Hasat Zamanı

Martina Finto ile konuşarak görevi alın. Daha sonra ektiğiniz 4 patates tohumunun %100 derece büyümesini bekleyin ve hasat edin. Burada bir sonraki görevi de hemen yapmak istiyorsanız tümünü hasat etmekten kaçının. Martina Finto sizden 100 adet patates toplamanızı istiyor. 100 patatese 2 defa topladığınızda ulaşacaksınız. Kalan 2 tohumu toplamayın! Eğer onları da toplarsanız 5 saat kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz.

7# Daha iyi Mahsül Elde Etmek için

Martina Finto ile konuşarak görevi alın. Burada sizden 2 adet tohum yetiştirmenizi isteyecek. Yazıyı okumayıp tüm ekili patates tohumlarını topladıysanız yeniden patates tohumu bulup ekmeniz ve 5 saat bekleyip, yüzde 100 olarak büyüdükten sonra hasat etmek yerine F6 tuşuna basarak tohum geliştirme yaparak tohum elde edebilirsiniz. 2 adet patates tohumu elde ettikten sonra tekrar Martina Finto'ya giderek görevi tamamlayabilirsiniz.

8# Atın Favori Yemi

Martina Finto tohum yetiştirirmenin karlı yollarını söylemek için bu görevi size verecek, onunla konuşun.

Görevle birlikte size 20x Sıradışı Meyve ve 20x Olgunlaşmamış meyve verecek. L tuşu ile işleme panelini açın, basit aşçılık yöntemi ile bu iki eşyayı koyup işleyin. 2 Adet taş kuyruk yemi ürettikten sonra Martina Finto ile konuşup görevi tamamlayın.

9# Yetiştirme Ustası

Martina Finto'dan görevi alalım. Görev bizi Kuzey Muhafız Kampında bulunan Wyrmsbane'e yönlendiriyor. Ona gidelim ve görevi tamamlayıp Finto'nun Büyük Çiti'ni alabiliriz.

Evet 9 görev yaparak 10 birimlik yer bulunan büyük çiti aldık. Eğer Çiftçilikte Usta 1 ve üzeri bir beceriye sahipseniz ek olarak çiti kapladığı alan bakımından küçülten bir görev daha var.

10# Eski Çiti Ver, Yeni Çit Al

Bu görevi Velia'daki Eski Ay Klanı Sorumlusu Klau(NPC Arama bölümünden arayıp bulabilirsiniz)'dan alıyoruz. Finto'nun Güçlü Çiti, 3 Adet Gizemli Tohum ve 2 adet 100G Altın külçe vererek Klau'nun Eski Ay Çiti ile değiştirebiliyoruz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Görevler kategorisinden Yazılar