Yapay Zeka Oyun Arkadaşları Geliyor

14 Mart 2024 1 Yorum 1 dakika

Google DeepMind tarafından bir süredir üzerinde çalışılan SIMA, 3D video oyunları oynayabilen yapay zeka oyuncu projesidir. "Scalable Instructable Multiworld Agent" kısaltması olarak karşımıza çıkan SIMA, genişletilebilir, eğitilebilir ve birden çok sanal ortamda çalışabilen bir yapay zeka ajanını ifade eder. Bu, SIMA'nın farklı oyun ve sanal ortamlarında verilen doğal dil talimatlarına uygun olarak çeşitli görevleri yerine getirebileceği anlamına gelir. Bu özellik, yapay zekanın genel yeteneklerini geliştirmeyi ve çeşitli senaryolarda uygulanabilirliğini artırmayı hedefler.

Ekip, projenin gelişiminde oyun içerikli videoları kullanıyor. Birlikte oynayacak arkadaşınız yoksa SIMA size eşlik edebilir. SIMA, video oyunlarını, yapay zeka sistemlerinin nasıl daha yararlı hale getirilebileceğini daha iyi anlamak için bir deney alanı olarak kullanmayı amaçlıyor. Şuan 600 kadar aktiviteyi başarıyla gerçekleştirebilen projenin tüm detaylarını kaynak kısmında yer alan bağlantıya giderek görüntüleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

Oyun Haberleri kategorisinden Yazılar