Windows 11 Zip Dosyasına Tıkladığımda Dosya Gezgini Çöküyor (Çözüldü)

21 Mayıs 2024 0 Yorum 1 dakika

Windows 11'de Zip dosyası ya da farklı bir dosya uzantısına tıkladığımda Dosya Gezgini(Explorer.exe) çöküyor diyorsanız ve bunun bir virüsten kaynaklandığını düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Bu sorun, bilgisayarınızdaki dosya sisteminde bir bozulma olduğunu gösterir ve çözümü oldukça basittir.

Bu sorunu gidermek için Windows dosya denetleyicisi komut satırı üzerinden çalıştırmanız ve taramanın tamamlanmasını beklemeniz yeterlidir. Komut Satırı için Başlat butonuna basıp arama kısmına "CMD" yazarak çıkan uygulamaya sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" dedikten sonra aşağıdaki kodu yazıp entera basın.

sfc /scannow

Bilgisayarınızda bir tarama başlayacak ve tarama esnasında bulunan sorunlar giderilmeye çalışacak. Eğer sistem açıkken giderilemeyecek sorunlar olduğu bir hata mesajıyla karşılaşırsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın ve başlangıç taramasıyla kalan sorunları gidersin.

Windows11

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :)

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İşletim Sistemi kategorisinden Yazılar