New World Para Kasma Taktikleri - Infused Regeneration Potion Üretip Satmak

15 Mart 2024 1 Yorum 1 dakika, 52 saniye

New World tarzı oyunlar, oyuncuların bolca tüketilebilir eşya tükettiği PVP odaklı MMO oyunlarıdır. Bu nedenle tüketilebilir ürünler üretip satmak sürekli olarak para kazanmanıza olanak sağlar. Bunlardan en garanti yöntemlerden birisi Tier V regeneration pot üretip satmaktır. Gerekli malzemeleri oldukça kolay toplayabileceğiniz bu üründen 1 adet ürettiğinizde 10 gold civarı para kazanabilirsiniz. Şimdi neler gerekli onlardan bahsedelim sırasıyla.

Infused Regeneration Potion üretebilmek için gerekli Arcana Tezgahı leveli 153'tür. Fakat tezgah leveliniz ne kadar yüksekse o kadar bonus alma şansınız olur. Ayrıca bu potu üretirken kullanabileceğiniz bazı malzemeler diğerlerine göre bonus eşya elde etme şansınızı etkileyecektir.

Biz bu yazımızda en ekonomik şekilde bu potu üretmenizi sağlayacak malzemelere değineceğiz.

Renegetation Potu için Gerekli Malzemeler:

Infused Alkahest Bulrush Cob
Life Mote Soul Mote

Infused Alkahest üretmek için gerekli malzmeler ise

10 adet Hyssop 1 adet Water 1 adet Azoth Water

Arcana Tezgahı'nda üretim yaptığınız elbise bonusu yoktur. Yani herhangi bir elbise setine ihtiyacınız olmayacak fakat kale bonusu vardır. Yani üretim yaptığınız esnada Weafer's Fen kalesi sizin bayrağınız tarafından ele geçirildiyse %10 üretim bonusu kazanırsınız.

New World Kale Bonusu

En önemli malzememiz Azoth Water. Brimstone Sands, Reekwater, Shattered Mountain bölgelerinde bulabilirsiniz. Toplama yeteneğinizle alakalı olarak 3-7 arası Azoth water elde edeceksiniz.

Azoth Water Toplamak New World

Diğer malzeme ise Hyssop. Neredeyse bütün haritada yer alan Herbs bitkilerinden elde edilir.

Herb Farmı

Soul Mote ve Life Mote hemen hemen her bölgede yer alan mote spotlarından ya da kullanacağınız aletlerin özellikleri sayesinde elde edilebilir.

Mote Toplamak

En uygun çözümlerden bir diğeri ise Bulrush Cop'tur. Nehir kenarlarında bulunan hasırlardan elde edebilirsiniz.

BulRush Cop

Water nesnesini yine derelerden toplayabilirsiniz. Bütün eşyalar tamam artık kale bonusuyla birlikte hangi şehirde düzeniniz varsa orada Arcana Tezgahına giderek üretime başlayabilirsiniz. Ürettiğiniz potları Trading Post üzerinden diğer oyunculara satabilir ve gold kasabilirsiniz.

Eğer Arcana Tezgahı leveliniz düşükse, daha alt potlar üretip tezgah seviyenizi yükseltebilirsiniz. Veya Moteleri bir üst seviyeye craftlayarak ya da Staff, Ice Gaunlet gibi silahları craft ederek level kasabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İpucu kategorisinden Yazılar