New World Gold Kasma Taktikleri - Powerful Honing Stone

15 Mart 2024 2 Yorum 2 dakika, 46 saniye

New World gold kasmak istiyorsanız bir başka çok tüketilen oyun eşyası honing stone üretebilirsiniz. Öncelikle ne işe yaradığından bahsedelim. Powerful Honing Stone eşyası, bütün hasar türlerini %7 oranında 40 dakika boyunca arttırır. Normal bir pot gibi içilmez, bu eşyayı kullanırken silahınız elinizde olmalı. Amacı silahı daha keskin hale getirip, verdiği hasarı arttırmak. Bu nedenle bütün PVP veya PVE ağırlık oyuncular bu eşyayı kullanmaktadır. Neredeyse mutasyon zindana giren her oyuncu bu eşyayı tüketir. Ya da Outpost Rush, 3v3 gibi PVP aktivitelerinde de oyuncular bu eşyayı kullanmaktadır.

Üretmek için neler gerekli hemen buna göz atalım. 1 Adet T5 Powerful Honing Stone üretmek için aşağıdaki tabloda yer alan malzemelerden birer adet gereklidir.

Obsidian Voidstone Death Quintessence Fire Quintessence

Şimdi bu tabloya göre üretmek daha maliyetli gözükebilir. Çünkü bu üç itemin ortalama maliyeti 60 gold. Powerful Honing Stone pazar fiyatı ise 50 gold. Fakat üretim bonuslarını hesaba kattığınızda maliyetin çok çok altına gelecektir. Şunu da yeri gelmişken buraya iliştirelim; Powerful Honing Stone üretirken %0 bonusa sahipsiniz.

Obsidian Voidstone üretmek için neler gerekli, bunu da hemen aktaralım. Bu eşyayı elde edebilmek için Stonecutting Tezgahı'nın 150 seviyede olması gerekir. Tavsiyemiz bu ürünün ticaretine girecekseniz tezgah seviyenizi 250 seviyenin üzerine çıkarmanız ve gerekli alt malzemeleri de kendinizin üretmesi. O nedenle sıralı bir şekilde alt malzemeleri de konumuza dahil edeceğiz. Bonus olarak neredeyse 1 adet üretmeye 1 adet bonus elde edeceksiniz.

1 Adet Obsidian Voidstone üretmek için gerekli malzemeler ise;

8 adet Lodestone Brick 2 adet Lodestone 1 adet Putrid Lodestone

Burada T3 lodestone olarak Putrid yazdım. Ama diğerleri de kullanılabilir. Burada en ucuz olduğu için bu eşya yer aldı. Şimdi maliyeti düşürmek için Lodestone Brick eşyasını da kendimiz üretelim. Stonecutting Tezgahı'nın 100 seviyede olması gerekir. 1 adet Lodestone Brick üretmek için gerekli malzemeler ise;

6 adet Lodestone 2 adet Stone Brick

Bu eşyayı üretirken de neredeyse %50 bonus elde edeceksiniz. Stone Brick dilerseniz pazardan satın alabilirsiniz, ya da stone farmlayarak bunu da kendiniz üretebilirsiniz.

Şimdi ikinci aşama olan Quintessence üretimine geçiyoruz. Bu eşyaları Arcana Tezgahı üzerinden üretebilirsiniz. Tavsiyemiz tezgah seviyesinin 250 ve üzeri olması. İkisini de ayrı ayrı yazmaya gerek duymuyorum. Bir tanesi üzerinden gideceğim. 1 adet mor son seviye mote elde edebilmek için gerekli mote sayılarını gireceğim.

Yeşil seviye için 5 adet mote gerekli.
Mavi seviye için 4 adet Yeşil seviye mote gerekli.
Mor için 3 adet Mavi seviye mote gerekli.
Bonus oranları olmadan 1 adet mor mote elde edebilmek için 60 adet beyaz mote gerekli.

Tablo gözümüzü korkutmuş olabilir fakat 250 Arcana seviyesine sahip bir craftta elde ettiğim malzemeyi göz önüne alarak kafanızda hesap yapabilirsiniz. 5000 adet Air Mote'yi sırasıyla craftlayıp 178 adet Air Quintessence elde ettim. Yani aslında 90 adet elde etmem gerekirdi yukardaki tabloya göre.

Powerful Honing Stone Fiyatları

Tüm bu oranlarla hesabı yeniden yaptığımızda 1 adet Powerful Honing Stone elde ettiğimizde ilk başladığımız hesabın neredeyse yarısına maliyet diyebiliriz. Yani %40 oranında kar elde edebiliriz her ürettiğimiz Powerful Honing Stone'den. Umarım değerlendirirsiniz.

Yazar Hakkında

ToS@

Oyunlar insanları mutlu etmek için var oldu, saç baş yoldurmak için değil, endişe etmeyin oyun hileleri kullanın :) Ayrıca bana ulaşmak isterseniz hemen hemen buralardayım: Facebook Twitter Instagram

Sitemizde yer alan oyun görselleri, oyunu üreten firmaya aittir. Görseller, tanıtım ve bilgilendirme amacıyla yazıya eklenmiştir. Hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız lütfen iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçiniz.

İpucu kategorisinden Yazılar

2 Yorum

Güzel rehber ama gerekli malzemelerin pazar fiyatlarını görünce bunu üretmeden direkt olarak onları satmak daha mantıklı değil mi?

Kazım USLU 15 Mart 2024 - 21:03:16

Evet dediğiniz gibi ürettiğiniz mote ve voidstone pazardan satmak isterseniz 10 gold civarı fark kazanabilirsiniz. Buradaki sorun oyuncu sayısının azlığı ve moteleri satın alacakların o fiyatları görünce kendisinin üretmeyi tercih etmesi. Yani Honing stone pazara koyduğunuzda çok hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Diğer ürünlerin geri dönmesi ve ek vergi ödemeniz olası.


Misafir 15 Mart 2024 - 20:58:48

Güzel rehber ama gerekli malzemelerin pazar fiyatlarını görünce bunu üretmeden direkt olarak onları satmak daha mantıklı değil mi?


Yorum Yapın

Kazım USLU kişisine cevap veriyorsunuz..